Tomu ekipāža Baltkrievijas rallijā izcīna pirmo uzvaru [intervija]

“LMT Autosporta Akadēmijas” braucēji Toms Lielkājis/Toms Pirktiņš pagājušajās brīvdienās Baltkrievijā veiksmīgi aizvadīja “Rally Belarus” sacensības, uzreiz pēc tam startējot rallijsprintā “Kalnamuiža”. Tika sasniegti ļoti atzīstami rezultāti un ekipāžas stūrmanis intervijā portālam “4rati.lv” ļāva ielūkoties šo sacensību aizkulisēs.

Baltkrievijā bijāt viena no četrām latviešu ekipāžām, ieguvāt astoto vietu absolūti, viena tilta piedziņas klasē piekāpāties tikai Jānim Vorobjovam, bet starp priekšpiedziņas mašīnām izcīnījāt pirmo vietu. Labs rezultāts un droši vien arī labs treniņš…

Toms Pirktiņš: “Uz Baltkrieviju braucām sagatavoties Latvijas sezonai. Tas vairāk bija kā treniņš, tāpat arī “Kalnamuiža”. Baltkrievijas ralliju nobraucām bez lieliem piedzīvojumiem. Sākām braukt savā tempā, pirms tam norunājot, ka Toms ticēs savai stenogrammai un nebaidīsies no neredzamā. Tas lielā mērā izdevās.”

Toms [Lielkājis] tikai šogad aizvada pirmo sezonu rallijā. Iegūtais rezultāts par to neliecina…

Toms Pirktiņš: “Runājot par rezultātiem, protams, ir prieks par iegūto vietu, bet pirmos rezultātus uzzinājām tikai otrās dienas vidū. Tā kā tas īsti nemaz neietekmēja. Es pierakstīju un salīdzināju laikus ar dažām 2WD mašīnām un Gunti [Lielkāji]. Redzēju, ka laiki ir diezgan labi. Jau iepriekš bija nojauta, ka esam labi nobraukuši.”

Jūsu ekipāža bija viena no tām, kas jau nākošajā dienā piedalījās rallijsprintā “Kalnamuiža”. Nogurums netraucēja?

Toms Pirktiņš: “Grūtākais bija pārbraucieni un stāvēšana uz robežas. No sākuma likās, ka būs grūtāk – tālie pārbraucieni, nemitīga spriedze. Pamostoties Sieksātē, likās, ka esam tā kā saspiestas jāņogas, bet tiklīdz iekāpām sporta mašīnā, bija sajūta, ka nebūtu kāpuši no tās ārā. Ne pie kā nebija jāpierod, viss notika jau automātiski.”

“Kalnamuižā” ieguvāt septīto vietu savā klasē un uzveicāt komandas biedrus [Emīlu Blūmu un Mārtiņu Sesku], turklāt bijāt viena no ātrākajām priekšpiedziņas ekipāžām. Nedēļas nogale bija izdevusies?

Toms Pirktiņš: “Kalnamuižas rallijsprintā jau braucām drusku agresīvāk, bet paturot prātā, ka tepat ir Talsu rallijs. Galvenos rezultātus mērījām ar komandas biedriem un galu galā viss likās tīri pieņemami. Bija dažas tādas pasmagākas kļūdas, galvenokārt stenogrammas kļūdas. Pie tā arī strādāsim un centīsimies tādas pašas vairs neatkārtot.”

Pirms “Rally Talsi” vēl paredzēti treniņbraucieni?

Toms Pirktiņš: “Kā jau minēju, Kalnamuižas rallijsprints tika aizvadīts tādā kā agresīvā treniņu režīmā, bet pirms Talsu rallija vēl ir paredzēti treniņi, tāpēc domāju, ka būsim gatavi cīnīties.”

Vai šobrīd vari atklāt ekipāžas turpmākos mērķus?

Toms Pirktiņš: “Mērķis mums ir viens jau kopš gada sākuma, bet to es paturēšu intrigai un gada beigās pateikšu, kā izdevās. Katrā ziņā “sēņot” mēs netaisāmies!”

Interviju sagatavoja: Juris Dargēvičs
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *