Dalību “Rally Talsi” apstiprina arī Haralds Šlēgelmilhs

Dalību Rally Talsi pieteicis pazīstamais autobraucējs Haralds Šlēgelmilhs, kurš tandēmā ar stūrmani Artūru Pumpuru trešo reizi piedalīsies Rally Talsi. Ekipāžas rīcībā būs rallija komandas Dynamic Sports sagatavota Mitsubishi Lancer Evolution X N4 automašīna, kas būs aplīmēta ar fonda “1836” logo – tādējādi popularizējot Latvijas simtgadei veltītu projektu, kura sarīkošanā iesaistījies Haralds Šlēgelmilhs.

Šis būs jau trešais pavasaris, kad pazīstamais formulu un salonauto pilots Haralds Šlēgelmilhs pārī ar stūrmani Artūru Pumpuru piedalīsies Rally Talsi. Atgādināsim, ka 2013. gadā ekipāžai debitējot rallija sacīkstēs, kurās, piedaloties ar Škoda Fabia S2000 automašīnu, tikai kļūda pēdējā ātrumposmā liedza sasniegt rallija finišu. Pērn ekipāža uz starta izgāja ar Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu, ar kuru veica visu sacīkstes distanci un ierindojās 11. vietā (5. vieta N4 grupā).

“Man personīgi šis ir viens no vispiepildītākajiem pavasariem pēdējo gadu laikā. Pašam jāpiedalās vairākas sacensības, jāvada braucēju apmācības, kā arī jāpilda pienākumi sporta kompleksā 333 un jāpiedalās vairākos sabiedriskos projektos. Tomēr, kopā ar stūrmani Artūru Pumpuru vienbalsīgi un bez garas domāšanas izlēmām, ka Rally Talsi noteikti ir jābrauc, un citi pienākumi uz vienu nedēļas nogali būs jānoliek malā,” par dalību rallijā stāsta Haralds Šlēgelmilhs.

“Neizsakāms prieks, ka jau trešo gadu, maija vidū, dosimies uz Talsiem, lai startētu rallijā – šo četru dienu laikā gūstam tik daudz pozitīvā, ka pat nepieļāvu domu šogad izlaist sacensības. Šogad treniņprocess ir īsāks, kā citus gadus, tomēr mums ir divu ralliju pieredze, un tas ir daudz,” priecīgs par atgriešanos rallija automašīnā ir Artūrs Pumpurs. “Šogad liksim lietā visas savas iepriekš gūtās zināšanas, Haralda atsvaidzinātās prasmes autošosejas trasēs, manu uzlaboto stenogrammas pierakstīšanas māku, un centīsimies iekļūt olimpiskajā sešiniekā!”

“Katru gadu cenšos atrast jaunu vēstījumu un motīvu, ar kuru piedalīties Rally Talsi. Arī šogad, tuvojoties Latvijas simtgadei, esmu iesaistījies fonda “1836” aktivitātēs, ar kurām centīsimies popularizēt Latvijas apceļošanu!

Mums ir upju ielejas, gliemežvāku pludmales, priežu meži un zelta vārpu lauki. Mums ir dižozoli, senlejas, teikām apvīti pakalni un alas. Un mums ir ceļā satikto cilvēku smaidi un dzīvesstāsti. Mēs esam tik ļoti bagāti, jo pašas skaistākās, un vērtīgākās lietas mums jau ir iedotas. Atliek vien iziet ārā, ievilkt gaisu dziļi plaušās un to visu novērtēt… Tamdēļ šogad automašīnu būsim veidojuši “1836” krāsās, aicinot visus mūsu valsts iedzīvotājus, it īpaši gados jaunākos, apceļot Latviju, nevis doties tālu aiz tās robežām!” apceļot Latviju aicina Haralds.

Fonda “1836” mērķis ir izveidot taku apkārt Latvijai, tādā veidā iedzīvinot aktīvu dzīves veidu un lauku attīstību. Veidot ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm un ēšanas vietām. Veicināt cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību. “Latvijas robeža ir 1836 km gara, tāpēc par takas nosaukumu esam izvēlējušies skaitli 1836, kas simboliski sakrīt ar Latvijas robežas garumu, kam ir simboliska un praktiska nozīme: Latvija ir dibināta (19)18. gadā, skaitlis 18 simbolizē pilngadību, briedumu, patstāvību un uzdrošināšanos, kā arī šis maršruts tiks sadalīts simts (100 – kā simtgade) 18,36 km garos posmos, lai katrs var noiet īsu pārgājienu vienā dienā vai nobraukt ar velosipēdu divus šādus posmus.

Rally Talsi laikā Talsu pilsētas laukumā būs izvietota fonda “1836” informatīvā telts, kurā visi interesenti būs laipni aicināti iepazīties sīkāk ar fonda mērķiem un izzināt Latvijas apceļošanas veidus. Ļoti ceru, ka ar šo projektu spēsim iedrošināt iedzīvotājus un pavisam drīz dzirdēsim, ka kāds būs apstaigājis visu Latviju, visus 1836 km!” aizrautīgi stāsta fonda “1836” komandas vadītājs Enriko Plivčs.

Atgādinām, ka Rally Talsi šogad būs ceturtais Latvijas rallija čempionāta posms un norisināsies 16. un 17. maijā. Kā ziņots iepriekš, Rally Talsi šogad būs ar starptautisku nozīmi, jo Rally Talsi uzņems arī Lietuvas autorallija čempionāta, Ziemeļeiropas zonas (NEZ) rallija čempionāta un NEZ Junioru čempionāta posmi. Sacensībām pieteikušies ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Somijas. 16. maijā, aptuveni 2 stundas pirms rallija automašīnām ātrumposmos dosies arī vēsturiskās Youngtimer automašīnas, kas piedalīsies regularitātes sacensībās.

Teksts: Jānis Unbedahts, RA EVENTS
Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *