Rallijsprints ir sācies

Info: „Rally Kalve Team”
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

31.maijā un 1.jūnijā Tukuma pusē turpinās šīsvasaras rallijsprinta sezona ar Latvijas rallijsprinta čempionāta ceturto posmu „TUKUMS 2008″ un „GE Money Bank” kausa izcīņu. Salīdzinoši neilgs laika sprīdis pagājis no iepriekšējā posma „Kalnamuiža 2008″ Kuldīgas rajonā maija sākumā. Autosportisti atkal apkopojuši spēkus – pieteikušās 134 ekipāžas. Pēc trešā čempionāta posma, kurā bija daudz negadījumu, kopvērtējuma rezultāti kļuvuši ļoti blīvi – ar mazu punktu starpību līdz pat 5.vietai. Cīņa gaidāma dinamiska un intriģējoša.

Visus, kas izlēmuši nepalaist garām šo notikumu, sagaida septiņi aizraujoši ātrumposmi. Divos no tiem sportistu cīņu varēs redzēt jau sestdienas vakarā. Rallija centrs un oficiālais informācijas stends būs atrodams Tukuma Ledus hallē, Stadiona ielā 3, kur arī plkst. 17:00 notiks rallijsprinta atklāšana. Pirmajam ātrumposmam starts tiks dots plkst. 18:11 netālu no Tukuma, tā garums – 5.56 km. Jau tūlīt pēc starta sportistus sagaida līkumu un tramplīnu kaskādes, kas nemitīgi seko cita citai neļaujot atslābt ne uz mirkli. Skatītājiem – tālu pārskatāmas un interesantas skatu vietas 500 m garumā jau no pirmā ātrumposma starta, kur ērti piekļūt kājām, savu transportu atstājot Raudā. Otra ne mazāk interesanta skatu vieta, no kuras labi redzams ātrumposms apmēram 300 m garumā, ir finiša daļā. Tur var piekļūt kājām no Milzkalnes-Apšuciema šosejas, apejot finiša zonu, lai netraucētu rallija tiesnešu darbu. Līdzīgas priekšrocības visiem būs arī pārējos ātrumposmos – sportistiem parādīt savas spējas un skatītājiem vērtēt braucēju prasmi. Organizatori lūdz visus skatītājus ātrumposmos atrasties tikai norādītajās vietās. Jāatceras, ka apdraudējumu var radīt ne vien automašīnu izslīdēšana no trases, bet arī no ceļa izsviestie akmeņi.

Pirmās sporta automašīnas finišs sestdien paredzēts plkst. 20:53 pie Ledus halles. Pēc spraigi aizvadītas pirmās rallijsprinta dienas vakarā no plkst. 21 visus gaida „Tukums 2008 Rally Party” Ledus hallē kopā ar DJ CRASH un DJ SAA-T. Otrajā dienā pieci grants ātrumposmi, kuros sportisti varēs parādīt, uz ko spējīgas viņu ekipāžas. Ātrumposmos būs visi Latvijā pieejamie ceļu seguma tipi – gan pāris simti metru asfalta, gan meža ceļa līkumi, gan viltīgs grants segums. Katram rallija „gardēdim” pilns līkumu klāsts – no gariem lēzeniem līkumiem līdz ļoti asiem šauriem pagriezieniem. Rallijsprinta finišs paredzēts pie Tukuma Ledus halles no plkst. 13:30. Ceremoniālā finiša laikā skatītāji tiks iepazīstināti ar katru ekipāžu, kas uzbrauks uz skatuves. Apbalvošana sāksies pie Tukuma Ledus halles plkst. 17.

Rallijsprinta norises nodrošināšanā iesaistījusies arī Tukuma pilsētas dome, CSDD Tukuma nodaļa, žurnāls “Rally.LV”, „WESS MOTORS”, kā arī rallijsprinta oficiālais apdrošinātājs kompānija „BTA” un rallijsprinta ģenerālpartneris „GE Money Bank”.
“Auto un autosports kopumā ir kaislība, un kam gan, ja ne „GE Money Bank”, to saprast vislabāk? „GE Money” visā pasaulē ir vienīgais neatkarīgais globālais auto finansēšanas uzņēmums, kas savas darbības laikā Centrālās un Austrumeiropas reģionā ir finansējis aptuveni trīs miljonus automašīnu. Tāpēc mēs ar patiesu entuziasmu jūtam līdzi mūsu autosportistiem un rallija sporta veidam kā tādam,” stāsta rallijsprinta “Tukums 2008″ un „GE Money Bank” kausa izcīņas ģenerālpartnera „GE Money Bank” valdes loceklis Viktors Toropovs.

Ziņas no trases tiešraidē sacensību dienās varēs dzirdēt arī „Kurzemes Radio 92,4″ Tukuma apkaimē, taču klātienē redzēt sacensības ir nesalīdzināmi vērtīgāk.

Pēc rallijsprinta “TUKUMS 2008″ un „GE Money Bank” kausa izcīņas norises Latvijas rallijsprinta čempionāta kalendārā būs vēl atlikuši trīs posmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *