Rallijsprinta Tukums 2008. GE Money Bank kausa izcīņa pirmajos ātrumposmos – cīņa ar putekļiem

Info: Ilze Aperāne
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

31. maijā plkst. 17:30 sākās rallijsprints “Tukums 2008. GE Money Bank kausa izcīņa”. Uz starta kopumā stājās 130 ekipāžas, no kurām 102 – sporta automašīnas, bet atlikušās 28 – ROAD grupas mašīnas. Svarīgi pieminēt, ka pēc šīs dienas rezultātiem tiks veidots rītdienas starta sarakts, tāpēc jau šodien sportistiem vajadzēja braukt bez rezervēm. Taču ne visi tā darīja.

Ar 115 numuru, bet pirmo starta pozīciju šajā rallijā startēja Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds, kuriem šis rallijsprints ir kā treniņš pirms nākamnedēļ gaidāmā „Cēsu” rallija. Pēc pirmā ātrumposma Vorobjovs uzrādīja absolūti labāko laiku, startēdams A+ klasē. Tikai vienu sekundi no viņa atpalika Jānis Feldmanis/Juris Vilmanis. Taču situācija pēc neilga laika izmainījās, kad sportisti šo ātrumposmu veica otro reizi. Un rītdienas starta sarakstā ar pirmo numuru startēs Feldmanis (klase N4), aiz sevis par vienu sekundi atstājot Vorobjovu. Pēc šodienas finiša Feldmanis dalījās savos iespaidos par trasi, un viņa viedoklis daudz neatšķīrās no citu sportistu sacītā, ka rallijsprinta pirmie divi ātrumposmi bija cīņa ar putekļiem. Feldmanis atzina, ka trase ir ātra, viltīga un dažbrīd – mānīga, jo auto vietās, kur tikusi gaidīšana slīdēšana, noturējies uz ceļa/p>

Tiem, kas seko vairāk līdzi rallijsprinta čempionātam, nekāds jaunums nebūs tas, ka pirmais atkal 4WD+ klasē – Jānis Dūcis/Aivars Anevics. Jānis gan saka, ka īstā cīņa sāksies tikai rīt, un to pašu apgalvo arī viņa sīvākais konkurents Arvis Arums, kas tandēmā ar Ivaru Grošus pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem no Dūča atpaliek par desmit sekundēm. Trešais – Miks Ernstons / Kārlis Kļaviņš.

Klasē 4WD avāriju un izstāšanos piedzīvoja vieni no šī brīža favorītiem Mareks Švarcs-Švampāns/Didzis Putniņš. Līderpozīcijā uz doto brīdi – Raimonds Dūcis/Guntis Kampe, kuriem cīņa pirmajā ātrumposmā bijusi smaga, automašīna daudz slīdējusi, jo vēl nav bijušas iebrauktas rises. Otrajā reizē tas pats ātrumposms Dūcim jau padevies labāk, ko atspoguļo arī rezultāts. Negaidīti otrajā vietā šodien finišēja Mārtiņš Ločemlis/Mārtiņš Ozoliņš, kuri aizvada savu pirmo sezonu rallijsprintā. Savukārt, sekundi aiz viņiem – Gatis Balgalvis/Lauris Kaktiņš.

Klasē 1,6+ pēc pirmā ātrumposma labāko laiku uzrādīja Uldis Briedis/Monvīds Austrums, absolūti ierindojoties desmitajā pozīcijā, tomēr ātrumkārbas defekts sportistiem neļāva turpināt iesākto cīņu. Šo situāciju veiksmīgi izmantoja Krists Kalniņš/Andžejs Jankovskis, ierindojoties pirmajā vietā. Otrais – Jānis Fārenhorsts, zaudējot Kalniņam tikai 4 sekundes. Trešie – Jānis Gailis/Jānis Muratovs ar VW Golf II.

Zigurds Kalniņš ir atgriezies rallijsprinta apritē, un lai arī otrajā ātrumposmā uzrādīja tikai trešo laiku klasē 1,6, tomēr tas ļāva saglabāt pirmajā ātrumposmā iegūtās līdierpozīcijas. Zigurda iespaidi par dopu bija līdzīgi kā citiem braucējiem – putekļu siena. Otrajā vietā brīnumus atkal rāda Mārcis Strautiņš/Guntis Mūrnieks ar Suzuki Ignis, bet trešie – brāļi Bruņinieki.

Rallijsprints „Tukuma 2008. GE Money Bank kausa izcīņa” ar jaunu sparu atsāksies rīt, 1. jūnijā plkst. 10 pie Tukuma Ledus halles, bet jau pēc 28 minūtēm – 10:28 – tiks dots starts 3/6 ātrumposmam „Lauras”.

Visu nepieciešamo informāciju par ralliju, kā arī rezultātus, iespējams iegūt rallijsprinta mājaslapā www.tukums2008.lv, savukārt rezultāti on-line: www.autosport.lv, kā arī wap.autosport.lv.

Rally Kalv Team novēl spraigu un drošu ralliju un lūdz visus autosporta cienītājus ievērot trases norobežojošo lentojumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *