Rallijsprintā “Kalnamuiža” startēs arī ātrākie latviešu rallija braucēji

Šodien, 28. aprīlī noslēdzās pieteikšanās nedēļas nogalē gaidāmajam rallijsprintam “Kalnamuiža 2015”, kas priecēs ar patiešām grandiozu dalībnieku sastāvu. Kopumā pieteikušās 54 ekipāžas, to vidū vairums spēcīgākās Latvijas rallija ekipāžas, tāpat startēs sportisti no ārzemēm.

Rallijsprints “Kalnamuiža 2015” norisināsies svētdien, 3. maijā, un tas būs Latvijas čempionāta trešais posms. Daudzi šīs sacīkstes izmantos kā treniņu pirms maijā gaidāmā Latvijas rallija čempionāta posma “Rally Talsi”.

Spēcīgajā “4WD Open” klasē pašreiz Latvijas rallijsprinta čempionāta vadībā esošajiem trim pilotiem Aigaram Bajāram, Kārlim Nebaram un Ronaldam Baldiņam būs ārkārtīgi sīva konkurence, jo darbībā pirmo reizi pēc ziemas sezonas beigām redzēsim arī vairākas pilsnpiedziņas ekipāžas, kas parasti cīnās par vadošajām vietām rallijos.

Un tā, klasē “4WD Open” sestdien varēsim vērot Gunti Lielkāji, Jāni Berķi, Gati Vecvagaru, Elvisu Hermani, kura stūrmanis būs Māris Neikšāns, lietuvieti Martinu Samuiti, un tāpat par uzvaru mēģinās cīnīties pašreizējais Latvijas čempions rallijsprintā Edijs Bergmanis. Kopumā šajā ieskaitē 13 ekipāžas.

Klasē “4WD” redzēsim četras ekipāžas, arī Latvijas čempionāta līderi Intu Jeršovu un vicelīderi Mareku Švarcu Švampānu.

Ļoti spraigas cīņas gaidāmas viena tilta piedziņas klasē “2WD Open”. Čempionāta līderiem Jānim Cielēnam, Kallem Rovanperam un Ričardam Vīksnam būs iespēja salīdzināt savu ātrumu ar ātro rallija komandu “LMT Autosporta Akadēmija” un “Sports Racing Technologies” pilotiem, jo startēt gatavojas Emīls Blūms, Toms Lielkājis un Mārtiņš Sesks, kā arī Vasīlijs Grjazins un Nikolajs Grjazins. Klāt būs arī Anda Neikšāna vienība “Dynamic Sports”, ar pašu komandas īpašnieku pie BMW M3 stūres. Ar tādu pašu auto cīņā gatavojas doties arī Jānis Vorobjovs un, iespējams, tieši šo abu sportistu duelis, kā allaž, tiek gaidīts ar lielāko nepacietību. Kopumā klasē 22 ekipāžas.

“1600” klasē pieteikušās astoņai piloti, no kuriem “eksotiskākais” būs poļu sportists Sebastians Črzanovskis. Tiesa, viņam tas būs jau otrais starts Latvijā. Ierindā būs arī čempionāta kopvērtējuma “Top 3” piloti Mārtiņš Kalniņš, Lauris Bērziņš un Kaspars Kols.

Klasē “Klasika 3000” cīnīsies piecas ekipāžas. Guntars Brauns pirmo reizi cīņā dosies ar BMW automašīnu, bet Aigaram Tīdmanim šis būs pirmais starts rallijsprintā kopš pērnajā vasarā Jēkabpilī piedzīvotās avārijas. Viena ekipāža startēs ar “Klasika VAZ” kategorijai atbilstošu auto.

Rallijsprinta “Kalnamuiža 2015” dalībnieku saraksts >>

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *