Sesks/Francis Portugālē pēc neveiksmes izcīna 12. vietu

Foto: Red Bull Content Pool

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis Eiropas rallija čempionāta (ERC) jauno sezonu Portugālē uzsākuši ar izcīnītu 12. vietu. Rezultāts varēja būt daudz augstāks, ja ne plīsusi riepa, ko sacensību laikā nācās nomainīt.

ERC pirmais posms “Rally Serras de Fafe” norisinājās Portugālē, superspeciālo ātrumposmu dalībniekiem veicot jau piektdien, bet cīņas turpinājās sestdien un svētdien. Sacensību pirmajā pilnajā dienā laikapstākļi bija mainīgi, bet otrajā jau krietni stabilāki. Sestdien drošības apsvērumu dēļ trīs ātrumposmi tika atcelti. Līdz ar to kopumā no plānotajiem 17 dopiem tika veikti vien 14.

Sesks/Francis šajā rallijā startēja ar jauno “Škoda Fabia RS Rally2” automobili. Iepriekš viņi ar to bija braukuši tikai “Rally Alūksne”, kur izcīnīja uzvaru.

Portugālē pirmās dienas izskaņā latvieši bija pacēlušies jau uz piekto pozīciju un lielāko cīņu aizvadīja ar poļu pilota Mikolaja Marčika ekipāžu, kuras rīcībā bija tāda pati mašīna. Diemžēl svētdienas otrajā ātrumposmā mūsu sportistu spēkratam tika pārsista riepa, ko turpat trases malā nācās nomainīt. Rezultātā tika zaudētas vairākas minūtes un arī iespēja finišēt “Top 10”.

Sesks/Francis atkrita uz 20. pozīciju, bet turpinājumā brauca ātri, uzvarēja arī vienā no ātrumposmiem un finišā pacēlās līdz 12. vietai.

Uzvaru guva jaunzēlandietis Haidens Padons. Viss izšķīrās pēdējā dopā, kad līdera Miko Heikiles mašīnai plīsa riepa. Tas Padonam ļāva pārņemt vadību un finišēt pirmajam. Pirms tam Heikile bija tikai 2.8 sekundes priekšā, bet finišā atkrita uz astoto vietu. Ar otro rezultātu ralliju noslēdza Madss Ostbergs, trešā vieta igaunim Georgam Linnamae.

ERC otrais posms “Rally Islas Canarias” notiks maija sākumā.

“Rally Serras de Fafe” rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *