Ar posmu Portugālē startē Eiropas rallija čempionāts

Foto: Maciej Niechwiadowicz Photography

Šīs nedēļas nogalē Portugālē tiks aizvadīts Eiropas rallija čempionāta (ERC) 2023. gada sezonas pirmais posms “Rally Serras de Fafe e Felgueiras”. Uz starta izies ne viens vien spēcīgs pilots, tostarp latvietis Mārtiņš Sesks, kurš startēs ar “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu.

Mārtiņam Seskam un Renāram Francim tās būs otrās sacensības ar jauno automobili. Pirmās iemaņas sacīkšu režīmā ar to ekipāža smēlās “Rally Alūksne”, kur guva pārliecinošu uzvaru. Jāpiebilst, ka Eiropas čempionāta trasēs “Škoda Fabia RS Rally2” iepriekš vēl nav redzēts. Arī šogad latvieši pārstāvēs “Team MRF Tyres” komandu.

Portugāles posmā startēs arī tādi spēcīgi piloti kā pagājušā gada ERC čempions Efrēns Larena, kurš ir Seska komandas biedrs, tāpat arī Heidens Padons, Kreigs Brīns, Toms Kritensons, Madss Ostbergs, Žoans Bonato, Pontuss Tidemands, Miko Heikile un citi. Ar “Rally2” klases mašīnām brauks arī igauņi Gregors Jētss, Heorgs Linnamae un Roberts Virvess. Kopumā pieteikušās 86 ekipāžas.

“Rally Serras de Fafe e Felgueiras” dalībnieki >>

Eiropas rallija čempionātā šosezon paredzēti astoņi posmi, ieskaitot “Rally Liepāja”, kas norisināsies jūnijā. “Rally Serras de Fafe e Felgueiras” būs pirmais no kopumā paredzētajiem četriem grants rallijiem. Pārējie notiks pa asfalta ceļiem. Jaunums ir Zviedrijā plānotais ERC posms “Royal Rally of Scandinavia”.

Šonedēļ gaidāmajās sacīkstēs Portugālē, kas startēs jau piektdienas vakarā, būs jāmēro 17 ātrumposmi 180 km kopgarumā.

2023. gada ERC kalendārs:

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *