Sesku uzveikušais Ārmstrongs ikdienā ir datorspēļu veidotājs

28/04/2021 |

Foto: Codemasters

Britu pilots Džons Ārmstrongs, kurš pagājušās nedēļas nogalē pasaules junioru rallija čempionāta (JWRC) pirmajā posmā Horvātijā uzveica latvieša Mārtiņa Seska ekipāžu, jau vairākus gadus strādā par datorspēļu dizaineris. Viņš atzīst, ka kļūt par pasaules čempionu šosezon būs iespējams tikai tad, ja viņa spēkos būs progresēt vēl vairāk.

Ziemeļīrijā dzimušais Ārmstrongs strādā pazīstamajā uzņēmumā “Codemaster” un pirms kāda laika piedalījās arī Latvijā populārās datorspēles “DiRT Rally 2.0” veidošanā. Paralēli, 2018. gadā viņš kļuva par virtuālā pasaules rallija čempionāta uzvarētāju, taču jau iepriekš bija guvis pieredzi reālajā rallijā, tostarp izcīnot trešo vietu 2016. gada pasaules rallija čempionāta atbalsta klasē “Drive Dmack Cup”, bet 2017. gadā bez lieliem panākumiem aizvadot divus WRC2 posmus ar R5 kategorijas auto, kas bija viņa balva par iepriekšējā sezonā sasniegto. 2015. gadā Ārmstrongs startēja arī Eiropas čempionāta posmā “Rally Liepāja”, kur guva piekto vietu ERC3 ieskaitē.

Šogad “Codemasters DiRT Rally Team” sastāvā Ārmstrongs plānojis piedalīties visos piecos JWRC posmos. “Croatia Rally” viņš daudzus pārsteidza ar savu progresu. Pēc pirmā ātrumposma sportists bija tikai astotais, tad sekoja vairāki “Top 3” rezultāti, kas ļāva pacelties līdz trešajai pozīcijai rallija kopvērtējumā, kurā arī tika noslēgta sacīkšu pirmā diena. Sestdien jau sekoja uzvaras divos ātrumposmos, kā rezultātā dienas izskaņā ekipāža bija vadībā. Vēl viens ātrākais laiks tika sasniegts sacensību trešajā dienā un izcīnīta uzvara arī posmā, pārspējot Seska ekipāžu par 33 sekundēm.

“Nespēju tam noticēt,” pēc finiša sajūsmā bija Ārmstrongs. “Jau no pirmā ātrumposma darījām paši savu lietu, centāmies iegūt labu ritmu, ar katru dienu mēģinot kļūt ātrākiem. Ir fantastiska sajūta, uzvarēt pēc tik lieliskas cīņas ar Martinu Koči un Lauri Jonu.”

Slovāku pilots Koči bija vadībā sacensību lielāko daļu, uz pirmo vietu paceļoties pēc trešā dopa, ko noturēja līdz 14. ātrumposmam, kad plīsušas riepas dēļ tika zaudēts daudz laika un finišā sasniegta vien ceturtā vieta. Spraiga duelēšanās Ārmstrongam sākotnēji bija arī ar somu autosportista Jona ekipāžu.

“Darbs datorspēļu industrijā pavisam noteikti man ir atvēris jaunas durvis un iespējas karjerai reālajā rallijā,” atzīst Ārmstrongs. “Man ir jauni atbalstītāji un esmu saticis jaunus cilvēkus, kuri vēlas man palīdzēt. Iepriekš gribēju karjeru veidot R5 klasē, bet lietas mainījās un JWRC tagad šķita kā labākā iespēja turpmākās karjeras veidošanā. Pavisam noteikti gribu mēģināt uzvarēt šajā čempionātā, tas ir mans galvenais mērķis. Šī ir lieliska uzvara, bet šajā klasē ir daži ātri braucēji, tāpēc man jāturpina uzlabot savs sniegums. Lai uzvarētu čempionātā, man jāsaprot, kā iespējams pabraukt ātrāk, jo cīņa par titulu būs liels izaicinājums.”

Horvātijā JWRC klasē startēja arī igaunis Roberts Virvess, taču viņam šie asfalta ceļi izrādījās par grūtu. Lai gan dažās epizodēs Virvess spēja parādīt cienījamu ātrumu, kopumā tomēr bija ievērojami lēnāks par konkurentiem un jau pirms avārijas devītajā ātrumposmā bija tālu aiz pirmā trijnieka. Negadījums notika sestdienas pirmajā dopā, kad Virvess izslīdēja no līkuma un nolauza aizmugurējo kreiso riteni. Svētdien viņš ralliju turpināja, finišējot priekšpēdējā, septītajā vietā.

“Tur bija divi vienāda veida līkumi, bet otrais bija klāts ar granti, nespējām tajā laicīgi iegriezt, izbraucām no trajektorijas un kaut ko aizķērām,” skaidro Virvess, kuram šīs bija tikai otrās pasaules čempionāta sacensības karjerā. “Nākamajā reizē būsim gudrāki.”

Horvātijas rallija rezultāti JWRC klasē:

Vieta Pilots Auto Komanda Rezultāts
1. United Kingdom Jon Armstrong Ford Fiesta Rally4
Codemasters DiRT Rally Team 3:15:07.6
2. Latvia Mārtiņš Sesks Ford Fiesta Rally4 LMT Autosporta Akadēmija +33.5
3. Finland Lauri Joona Ford Fiesta Rally4 Team Flying Finn +48.8
4. Slovakia Martin Koči Ford Fiesta Rally4 Styllex Motorsport s.r.o. +2:46.1
5. Republic of Ireland William Creighton Ford Fiesta Rally4 Motorsport Ireland Rally Academy +3:35.5
6. Finland Sami Pajari Ford Fiesta Rally4 Porvoon Autopalvelu +3:36.7
7. Estonia Robert Virves Ford Fiesta Rally4 Autosport Team Estonia +1:13:24.3
8. Romania Raul Badiu Ford Fiesta Rally4
+1:22:32.6

JWRC kopvērtējums pēc 1. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. United Kingdom Jon Armstrong 27
2. Latvia Mārtiņš Sesks 18
3. Finland Sami Pajari 17
4. Finland Lauri Joona 16
5. Slovakia Martin Koči 15
6. Republic of Ireland William Creighton 10
7. Romania Raul Badiu 7
8. Estonia Robert Virves 6

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool