Grjazins: “Nebija plānots, ka Horvātijas rallijs mums beigsies šādi”

27/04/2021 |

Foto: Twitter.com/ToranzoWRC

Krievu autosportists Nikolajs Grjazins pasaules rallija čempionāta trešajā posmā Horvātijā piedzīvoja dramatiskus brīžus – vairākkārt bija līderis WRC2 ieskaitē, bet sacensību izskaņā tuvojās pjedestāla trešajam pakāpienam, kad priekšpēdējā dopā piedzīvoja avāriju. Viņš atzīst, ka, neskatoties uz to, labi parādījis savu ātrumu, kā arī atzinīgi novērtēja Horvātijas rallija organizatoru veikumu.

“Sports Racing Technologies” pilota ekipāža asfalta sacensības “Croatia Rally” uzsāka ļoti veiksmīgi, uzvarot pirmajā ātrumposmā un saglabājot vadību sacīkstēs arī pēc otrā ātrumposma. Pēc trešā dopa Grjazins atkrita uz trešo pozīciju, pēc tam ilgu laiku bija otrais, tad atkal atguva vadību, bet, tuvojoties rallija finišam, atradās trešajā vietā. Diemžēl 19. ātrumposmā sekoja kļūda, kā rezultātā viņa “Volkswagen Polo GTI R5” apgāzās uz jumta un palika ceļa vidū.

“Mums bija dramatisks sacensību noslēgums, ne tāds, kādu bijām plānojuši, bet ar uzvarām deviņos ātrumposmos WRC2 klasē mums izdevās parādīt savu ātrumu un pierādīt gan sev, gan sponsoriem, ka esam veikuši labu sagatavošanos un esam konkurētspējīgi,” stāsta Grjazins. “Ceļi bija apbrīnojami, un Horvātijas rallija organizatori bija virsotnē – izdevās ideāls posms.”

Grjazins šosezon aizvadījis visus pirmos trīs pasaules čempionāta posmus, Montekarlo rallijā startējot ārpus WRC2 ieskaites un sasniedzot piekto vietu starp RC2 klases ekipāžām, bet Somijas Arktikas rallijā ierindojoties trešajā vietā WRC2 vērtējumā.

Horvātijā uzvaru izcīnīja norvēģis Madss Ostbergs, kurš bija vadībā kopš trešā ātrumposma, vien pēc 11. dopa pirmo pozīciju uz neilgu laiku atkal atdodot Grjazinam. Tuvākais sekotājs Tēmu Suninens finišā zaudēja gandrīz pusminūti, bet trešās vietas ieguvējs Marko Bulasija Vilkinsons bija par vairāk nekā divām minūtēm lēnāks.

Madss Ostbergs pēc pirmā ātrumposma bija trešais, bet jau otrajā nolauza riteni, pēc kā sacīkstes gan turpināja un finišēja piektais. Tikmēr Mārtiņa Seska bijušā komandas biedra un pērnās sezonas JWRC čempiona Toma Kristensona debija pilnpiedziņas kategorijā pie “Ford Fiesta Rally2” stūres izvērtās par neveiksmi – zviedru pilots bija sestais WRC2 vērtējumā, pirms devītajā ātrumposmā avarēja.

Kopvērtējumā šobrīd pārliecinošs līderis WRC2 sezonas kopvērtējumā ir Mikelsens, kurš uzvarēja pirmajā posmā Montekarlo, taču viņš vienīgais šajā ieskaitē ir piedalījies visos trīs posmos. Otro vietu ieņem Vilkinsons, Esapeka Lapi, kurš Horvātijā nestartēja, bet uzvarēja Somijā, ir trešais, kamēr piektajā pozīcijā ierindojas šī posma uzvarētājs Ostbergs, kuram tas bija pirmais WRC2 ieskaites posms sezonā. Grjazins pašlaik astotais.

Horvātijas rallija rezultāti WRC2 ieskaitē:

Vieta Pilots Auto Komanda Rezultāts
1. Norway Mads Østberg Citroën C3 Rally2 TRT World Rally Team 3:01:23.7
2. Finland Teemu Suninen Ford Fiesta Rally2 M-Sport Ford WRT +28.5
3. Bolivia Marco Bulacia Wilkinson Škoda Fabia Rally2 evo Toksport WRT +2:02.7
4. Italy Enrico Brazzoli Škoda Fabia R5 Movisport SRL +29:10.3
5. Norway Andreas Mikkelsen Škoda Fabia Rally2 evo Toksport WRT +39:42.2

WRC2 kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1. Norway Andreas Mikkelsen 68
2. Bolivia Marco Bulacia Wilkinson 33
3. Finland Esapekka Lappi 29
4. Norway Mads Østberg 27
5. France Adrien Fourmaux 25
6. Finland Teemu Suninen 22
7. Italy Enrico Brazzoli 21
8. RAF Nikolay Gryazin 17
9. France Eric Camilli 17
10. United States Sean Johnston 17
11. Norway Ole Christian Veiby 13
12. Norway Eyvind Brynildsen 12
13. Czech Republic Martin Prokop 8
14. Estonia Georg Linnamäe 4
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool