Rovanpera ātrākais Zviedrijas rallija “shakedown” ātrumposmā

Foto: Toyota Gazoo Racing

Ar shakedown ātrumposmu šodien Zviedrijā startēja pasaules rallija čempionāta otrais posms. Ātrāko laiku sasniedza “Toyota” pilots Kalle Rovanpera.

Pagājušajā gadā Zviedrijas rallijs nenotika, bet šogad pārcēlies uz jaunu norises vietu. Sacensības tiks aizvadītas tālāk uz ziemeļiem, Umejas pilsētas apkaimē. Cīņa par uzvaru startēs piektdien, bet šodien norisinājās iesildīšanās braucieni.

7.6 kilometrus garajā ātrumposmā ātrāko laiku sasniedza Rovanpera, kurš to paveica otrajā no trim mēģinājumiem, kas obligāti jāveic katrai “Rally1” klases ekipāžai.

Vismaz pagaidām negaidīti ātra ir “Hyundai” vienība, kas aizvadīja ļoti smagu pirmo posmu Montekarlo. Šoreiz shakedown sesijā Ots Tanaks ieņēma otro vietu, savu ātrāko rezultātu sasniedzot jau pirmajā braucienā. No Rovanperas viņš atpalika 0.3 sekundes. Tikmēr trešais bija Tjerī Noivils, atpaliekot no Rovanperas 0.8 sekundes.

Veicot pirmo braucienu, Noivils iestrēga kupenā. Tāpat “Toyota” pilots Takamoto Katsuta pieļāva kļūdu pirmā mēģinājuma laikā un pēc tam pārbraucienā viņa mašīnu pat nācās vest prom ar treileri. Pēc tam Katsuta turpināja braukt un sasniedza ceturto ātrāko laiku.

Ātrākais no “M-Sport” komandas bija Kreigs Brīns, kurš ieņēma piekto vietu, bet vienā no epizodēm arī iebrauca kupenā. Atgādinām, ka pirmajā posmā Montekarlo rallijā šo vienību pārstāvēja Sebastjēns Lēbs, izcīnot uzvaru. Pagaidām nav zināms, kad vecmeistars atkal atgriezīsies WRC.

Zviedrijas rallija shakedown rezultāti:

Vieta Ekipāža Auto Rezultāts
1. Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen Toyota 3m22.4s
2. Ott Tänak/Martin Järveoja Hyundai +0.3s
3. Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe Hyundai +0.8s
4. Takamoto Katsuta/Aaron Johnston Toyota +1.2s
5. Craig Breen/Paul Nagle M-Sport Ford +2.3s
6. Gus Greensmith/Jonas Andersson M-Sport Ford +2.7s
7. Elfyn Evans/Scott Martin Toyota +3.0s
8. Oliver Solberg/Elliott Edmondson Hyundai +3.0s
9. Esapekka Lappi/Janne Ferm Toyota +3.3s
10. Adrien Fourmaux/Alexandre Coria M-Sport Ford +8.3s