“Alpine” grib atgriezties WRC ar elektrisko auto

Franču autoražotājs “Alpine” gribētu pievienoties pasaules rallija čempionāta, kad tajā būs iespējams piedalīties ar elektriskajām mašīnām. Tāpat “Alpine” domā par startēšanu Dakaras rallijā.

Francijas automobiļu rūpnīcai ir bagāta vēsture rallijā – pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados tā startēja pasaules čempionātā ar leģendāro “Alpine A110” mašīnu. Nesen ar šī modeļa jaunāko versiju, kas uzbūvēta atbilstoši R-GT klasei, tika piedzīvota atgriešanās rallijā.

Tagad kļuvis zināms, ka “Alpine” vēlas izskatīt iespēju atkal startēt pasaules čempionātā rūpnīcas komandas statusā, taču šoreiz tas notiktu jau ar elektrisko auto. Zināms, ka jaunais WRC auto tiktu būvēts uz “Alpine A5” modeļa bāzes. Tāpat tiek domāts par startēšanu Dakaras rallijā, kur šogad jau ar elektriskajiem auto dalību uzsāka “Audi” rūpnīca, uzvarot vairākos posmos.

“Esmu ieinteresēts izpētīt iespējas,” paziņoja koncerna “Renault” izpilddirektors Luka de Meo. “Vēl jāskatās, vai nonāksim pie pareizajiem apstākļiem, lai piedalītos pasaules rallija čempionātā, bet es gribu darīt to ar elektrisko auto, kas pašlaik nav iespējams. Tāpat gribu piedalīties Dakaras rallijā.”

Šobrīd pasaules rallija čempionāta noteikumi neparedz iespēju startēt tajā ar elektriskajiem auto, lai gan līdz ar “Rally1” hibrīda klases ieviešanu, kas pastāvēs trīs gadus, sperts solis šajā virzienā. Jauni tehniskie noteikumi varētu stāties spēkā jau 2025. gadā, lai gan šobrīd vēl nav precīzi zināms, kādi tie būs. Mērķis ir nākotnē piesaistīt čempionātam arī citus autoražotājus.

Jāpiemin, ka “Alpine” mātes uzņēmums “Renault” šobrīd būvē “Rally3” klasei atbilstošu pilnpiedziņas rallija auto, kas tiks prezentēts nākamā gada sākumā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com