JWRC debitants: “Iepriekš savā dzīvē sniegu nebiju pat redzējis”

Foto: wrc.com

Pasaules junioru rallija čempionātā (JWRC) šosezon starp debitantiem būs 27 gadu vecais kenijietis Makrejs Kimatī, kurš jau piedalījies testu braucienos Zviedrijā un šonedēļ tur aizvadīs pirmo posmu. Viņš stāsta, ka iepriekš ne tikai nebija braucis ziemas apstākļos, bet nebija pat redzējis sniegu.

Topošais JWRC dalībnieks ir dēls rallija pilotam Fineasam Kimatī, kurš šobrīd ir Kenijas Motorusporta federācijas prezidents un pasaules rallija čempionāta izpilddirektors. Makrejs Kimatī autosacīkstēs sāka piedalīties vien aptuveni 20 gadu vecumā un līdz šim pamatā startējis Kenijā.

“Šī bija pirmā reize, kad es savā dzīvē ieraudzīju sniegu un pirmā reize, kad pa to braucu,” pēc Zviedrijā aizvadītajiem “Ford Fieata Rally3” automašīnas testiem atzina Kimatī. “Tā ir interesanta pieredze. Šie testi man atvēra acis, jo patiesībā nav nemaz tik slidens, kā varētu domāt. Saķere ir ļoti laba un ar mašīnu var taisīt pat 10 vai 20 metrus garas sānslīdes.”

Ņemot vērā viņa līdzšinējo pieredzi, Kimatī netiek uzskatīts par vienu no JWRC favorītiem. Sportists gan atzīst, ka darīs visu, lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus.

“Negribu vienkārši aizbraukt līdz finišam, gribu braukt uz savu spēju robežas, jo nav jēgas šeit startēt, necīnoties par neko,” viņš saka. “Ceru, ka vēl pēc gada būšu daudz pieredzējušāks. Kad esi sacīkšu braucējs otrajā paaudzē, cilvēki ir tendēti skatīties uz tēvu sasniegumiem un no mums gaida to pašu. Rezultāti sāk nākt, kad izveido pats savu ceļu un nedomā par salīdzināšanu. Rallijā pieredze nozīmē daudz vairāk nekā citos sporta veidos.”

JWRC dalībnieki:

Nr. Pilots Stūrmanis Pieteicējs
48 Finland Sami Pajari Finland Enni Mälkönen Finland Sami Pajari
49 Finland Lauri Joona Finland Mikael Korhonen Finland Lauri Joona
50 United Kingdom Jon Armstrong Republic of Ireland Brian Hoy United Kingdom Jon Armstrong
51 Estonia Robert Virves Estonia Aleks Lesk Estonia Starter Energy Racing
52 Republic of Ireland William Creighton Republic of Ireland Liam Regan Republic of Ireland Motorsport Ireland Rally Academy
53 France Jean-Baptiste Franceschi France Anthony Gorguilo France Jean-Baptiste Franceschi
54 Kenya McRae Kimathi Kenya Mwangi Kioni Kenya McRae Kimathi
55 Greece Panagiotis Roustemis Greece Christos Bakloris Greece Panagiotis Roustemis