Lēbs: “Būtu grūti pretoties kārdinājumam atkal startēt WRC”

Lai gan Sebastjēns Lēbs atzīst, ka viņa šī gada sacīkšu programma ir ļoti aizņemta, sportists labprāt gribētu atkal piedalīties kādā pasaules rallija čempionāta posmā, ja tāda izdevība rastos.

Lēbs ar skaļu troksni piedzīvoja atgriešanos WRC sacensībās, kad janvārī piedalījās un uzvarēja Montekarlo rallijā. Pirmo reizi karjerā viņš pārstāvēja “M-Sport” vienību, startējot ar tās jauno automobili “Ford Puma Rally1”. Neskatoties uz šo panākumu, nav zināms, vai autosporta veterāns piedalīsies vēl kādā šīs sezonas posmā.

Lēbs jau ir vienojies par pilnas “Extreme E” sezonas aizvadīšanu Lūisa Hamiltona komandas X44 sastāvā. Pirmajā posmā, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Saūda Arābijā, viņš kopā ar Kristinu Gutjeresu izcīnīja trešo vietu. Tāpat sportists aizvadīs pasaules čempionātu rallijreidā, kur pārstāv “Prodrive” rūpnīcas komandu “Bahrain Raid Xtreme”. Pirmais no čempionāta posmiem bija Dakaras rallijs, kur Lēbs ierindojās otrajā vietā.

“Šīs ir manas divas galvenās programmas, un sevišķi es koncentrējos darbam “Prodrive” komandā,” sacīja Lēbs. “Protams, ja man radīsies tāda izdevība, atgriezties pie “Puma Rally1″ stūres, nezinu, vai spēšu turēties pretī šim kārdinājumam.”

“M-Sport” turpina veikt pārrunas ar Lēbu par iespējamajiem startiem WRC. Kļuvis zināms, ka mērķis ir dabūt Lēbu mašīnā uz jūnijā notiekošo Safari ralliju, septembrī gaidāmo posmu Jaunzēlandē, kā arī novembrī plānoto Japānas ralliju. Nevienā no šīm nedēļas nogalēm nenotiks rallijreida sacīkstes, kurās Lēbam jāstartē.

“Mēs joprojām diskutējam par to,” atzīst “M-Sport” vadītājs Ričards Milleners. “Būtu lieliski redzēt viņu mašīnā, tomēr līdz tam vēl daudz kas jāatrisina, pirms varam rīkoties tālāk.”

Zviedrijas rallijā, kas notiks jau šonedēļ, “M-Sport” komandu pārstāvēs Kreigs Brīns, Gass Grīnsmits un Adrijēns Furmo. Ar “Ford Puma Rally1” startēt gatavojās arī Lorenco Bertelli, tomēr savu dalību viņš atsaucis saistībā ar darba pienākumiem.

Uzvarām bagātākie WRC piloti:

Uzvaras Pilots
80 France Sébastien Loeb
54 France Sébastien Ogier
30 Finland Marcus Grönholm
26 Spain Carlos Sainz
25 United Kingdom Colin McRae
24 Finland Tommi Mäkinen
23 Finland Juha Kankkunen
20 France Didier Auriol
19 Finland Markku Alén
18 Finland Hannu Mikkola
18 Finland Jari-Matti Latvala

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com