“Hyundai” komanda Zviedrijas rallijā uz uzvaru necer

Pēc Montekarlo rallija, kurā “Hyundai” ekipāžas palika tālu no pirmā trijnieka, komanda par mērķi uz nākamo posmu uzstādījusi pjedestāla izcīnīšanu. Sacensības norisināsies šonedēļ, no 25. līdz 27. februārim.

Montekarlo posmā Ots Tanaks un Olivers Solbergs piedzīvoja izstāšanos, kamēr Tjerī Noivils finišēja sestais. Nav noslēpums, ka “Hyundai i20 N Rally1” automobiļa būvēšana tika uzsākta novēloti, kas ir viens no iemesliem dažādām problēmām jaunajā sezonā.

“Kad sākam sacīkstes, mēs vienmēr gribam uzvarēt,” saka komandas pagaidu vadītājs Žiljēns Monsets. “Tomēr, domāju, ka jābūt reālistiem. Šoreiz jāparūpējas, lai finišā būtu visas trīs mašīnas. Zviedrijas apstākļos, manuprāt, mēs varam tēmēt uz pjedestālu.”

Uz Zviedrijas ralliju mašīna būs nedaudz uzlabota, taču lielākas izmaiņas gaidāmas vien uz maijā Portugālē gaidāmo ceturto posmu.

Jau šo ceturtdien sportisti aizvadīs testu ātrumposmu, piektdien tiks veikti septiņi dopi, sestdien – seši, bet svētdien vēl četri. Divus no sestdienā plānotajiem ātrumposmiem nācās atcelt, jo apvidū pārvietojas ziemeļbriežu bari, līdz ar to tas rada bīstamību rallistiem.

Pērn Zviedrijas posms nenotika, bet 2020. gadā tur uzvarēja “Toyota” pilots Elfins Evanss, kamēr Tanaks ar “Hyundai” finišēja otrajā vietā. 2019. gadā igaunis arī guvis tur uzvaru, toreiz gan vēl pārstāvot “Toyota” vienību. Noivils Zviedrijā uzvarēja 2018. gadā.