Harijs Rovanpera pēc septiņiem gadiem atgriežas rallijā

Foto: wrc.com

WRC pilota Kalles Rovanperas tēvs Harijs pēc ilgāka pārtraukuma nolēmis atgriezties rallijā. Aprīļa sākumā viņš aizvadīs sacensības Meksikā.

Savulaik Harijs Rovanpera ar “Peugeot 206 WRC” automobili guva uzvaru pirmajā “Rally Mexico”, kad tas vēl bija pasaules čempionāta kandidātposms. Lielā mērā pateicoties tehniskajam pārsvaram, toreiz viņš tuvāko sekotāju pārspēja par gandrīz stundu. Pēdējā pilnā sezona viņam bija 2006. gadā, savukārt savas pēdējās rallija sacensības sportists veica 2014. gadā, kad ar tādu pašu WRCspēkratu startēja “Rallylegend”.

Ir pagājuši septiņi gadi un tagad Rovanpera gatavojas atkal stāties uz starta, lai no 1. līdz 3. aprīlim piedalītos “Rally of Nations Guanajuato”.

“Būtu jauki, ja es šajā rallijā uzvarētu ar tādu pašu pārsvaru kā pirmajā reizē,” optimistiski noskaņots ir somu pilots. “Protams, toreiz 2002. gadā mēs startējām ar savādāku mašīnu nekā konkurenti. Esmu drošs, ka šajā reizē konkurence būs daudz spēcīgāka.”

Harijs Rovanpera atzīst, ka šis pagaidām plānots kā viņa vienīgais starts autosacīkstēs. Braucējs neslēpj, ka modernās WRC mašīnas viņu nesaista, ko sapratis arī izbraucienā ar savu dēlu.

“Pirms dažiem gadiem Somijā Kalle mani izvizināja savā “Yaris WRC” mašīnā,” viņš stāsta. “Es negribēju to darīt. Man nepatīk visas tās stūrmaņu padarīšanas, bet Kalle un visa komanda uzsvēra, ka man jābrauc. Viņi iestūma mani tajā mašīnā un man tas riebās. Tā šobrīd ir Kalles lieta, ne manējā.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com