“Rally Sweden” varētu kļūt par ātrāko ralliju WRC vēsturē

Foto: M-Sport

Šajā nedēļas nogalē notiekošais Zviedrijas rallijs varētu kļūt par ātrāko visā WRC vēsturē, pēc trases pierakstīšanas secinājuši piloti.

Šogad sacensības no Kārstades pārcēlušās 800 kilometrus uz ziemeļiem un notiks Umejas apkaimē. Līdz ar to sportistus sagaidīs vēl iepriekš neredzēti 17 ziemas ātrumposmi, kas izveidoti uz ļoti ātriem ceļiem. Lai gan būs arī šauras un tehniskas vietas, braucējus sagaidīs daudzas garas taisnes.

Līdz šim vēsturē ātrākais pasaules rallija čempionāta posms norisinājās 2016. gadā Somijā. Toreiz uzvarētājs Kriss Mīke uzstādīja vidējo ātrumu 126.6 km/h.

“Šis būs ātrākais rallijs, kas jebkad veikts,” preses konferencē pirms sacensībām sacīja “M-Sport Ford” komandas pilots Kreigs Brīns. “Te nav daudz nepārskatāmu vietu vai tramplīnu, bet vietās, kur ceļš ir šaurs, tas ir patiešām šaurs un nelīdzens.”

Pērn Zviedrijas posms nenotika, bet tā vietā risinājās ziemas sacīkstes Somijā. Tas arī bijis pēdējais ziemas posms pasaules čempionātā. Toreiz Lapzemē uzvaru svinēja “Hyundai” pilots Ots Tanaks.

“Šis varētu būt viens no ātrākajiem rallijiem,” saka Tanaks. “Patiesībā šis izskatās pēc ātrākā rallija manā karjerā. Tas ir tādēļ, ka šeit ir daudz garas taisnes, ko iepriekš citos posmos neesmu pārāk daudz redzējis.”

Arī Tanaka komandas biedrs Tjerī Noivils atzīst, ka šis būs pavisam citādāks rallijs nekā iepriekšējie Zviedrijā notikušie posmi. Tiesa, viņam tie nešķiet aizraujoši.

“Ja godīgi, šie ātrumposmi ir pavisam savādāki,” saka Noivils. “Šie ceļi arī ir savādāki nekā pagājušā gada Somijas ziemas posmā. Laikapstākļi ir diezgan labi, ir augstas kupenas, bet ledus uz ceļa nav biezs, tāpēc ātri varam nonākt līdz grantij. Ātrumposmi būs ātri, bet, no mana skatu punkta, ne tik interesanti kā biju gaidījis. Daži no tiem ir jauki, bet citi neatbilst WRC līmenim. Ja ātrumposmi ir ātri, tā nav problēma, bet, ja tie ir ātri un taisni, tas nav interesanti.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com