“Rally Finland” tiks atcelts, ja sacīkstes nedrīkstēs apmeklēt fani

13/04/2021 |

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta Somijas posma organizatori negatavojas rīkot sacensības, ja tās nedrīkstēs apmeklēt skatītāji, tādēļ šobrīd tiek meklētas iespējas vērienīgo sporta pasākumu pārcelt uz rudeni.

“Rally Finland” pērn piedzīvoja lielu finansiālu triecienu, jo “Covid-19” ierobežojumu dēļ sacensības tika atceltas, turklāt tika zaudēts arī rallija ilggadējais galvenais sponsors “Neste”. Tiek ziņots, ka līdz ar to rīkotāji nevar atļauties šogad organizēt šīs sacensības bez skatītājiem, kas ar biļešu iegādi to budžetam nodrošina nozīmīgu pienesumu. Ja apmeklētājiem ierašanās būs liegta, rallijs šogad nenotiks.

“Mums vienkārši nepietiktu budžeta, lai ralliju aizvadītu bez līdzjutējiem,” portāls “dirtfish.com” citē kādu anonīmu avotu. “Pašlaik notiek regulāras tikšanās ar pasaules čempionāta organizatoru un Starptautisko Automobiļu federāciju, meklējot veidus, kā pasākumu pārcelt uz septembri, lai būtu droši, ka skatītāji varēs ierasties. Ja rallijs notiks vēlāk, ir lielāka iespēja, ka uz to varēs ierasties fani.”

“Rally Finland” norisinās jau kopš tālā 1951. gada un sacīkstes tika iekļautas pasaules rallija čempionāta kalendārā jau tā pirmajā sezonā 1973. gadā. Pašlaik plānots, ka šī gada Somijas posms notiks no 29. jūlija līdz 1. augustam, bet lēmums par jaunu norises laiku varētu tikt pieņemts jau nākamnedēļ.

“Ja Somijas rallijs notiktu septembrī, tas nebūtu tik slikti,” stāsta Ots Tanaks, kurš šogad uzvarēja Somijā notikušajā pasaules čempionāta ziemas posmā, kā arī uzvarēja “Rally Finland” sacīkstēs 2018. un 2019. gadā. “Jau šobrīd Somijā ir ceļi, kas ir labi pat lietus laikā, tāpēc domāju, ka tā nebūtu problēma. Atceros, ka reiz septembrī piedalījos kādā vietējā rallijā, un neko sliktu nevaru teikt.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool