Lēbs: “Dažreiz stūrmanis man teica lietas, kam neticēju”

15/04/2021 |

Foto: Franck Fife

Deviņkārtējais pasaules čempions rallijā un tagadējais rallijreida pilots Sebastjēns Lēbs, kurš nesen šķīra ilggadējo sadarbību ar Danielu Elenu, atzīst, ka vairs nav spējis savam stūrmanim uzticēties.

Paziņojums par Lēba un Elenas šķiršanos bija negaidīts, un sākotnēji tika ziņots, ka šādu soli spert spiedusi franču autosportista tagadējā komanda “Prodrive”. Problēma gan bijusi krietni dziļāka, ko neslēpj arī pats Lēbs. Lai gan viņš Elenu ne pie kā nevaino, abu starpā pēdējā laikā esot uzvirmojusi spriedze, kas traucējusi veiksmīgiem startiem.

“Es neapšaubu viņa, kā stūrmaņa, potenciālu vai īpašības, sevišķi runājot par WRC ralliju,” intervijā “DNA Sports” saka Lēbs. “Mēs kopā uzaugām šajā disciplīnā un kopā uzvarējām, un tie bija īpaši gadi. Tomēr rallijreids ir ļoti specifisks. Mums mašīnā vairs nevaldīja harmonija. Bija nesaprašanās, abpusējās uzticēšanās zaudēšana. Dažreiz viņš man teica lietas, kam neticēju. Dažreiz biju ietiepīgs, kad viņam bija taisnība. Bija spriedze un konflikti, kas iepriekš nebija pieredzēts. Es viņu nevainoju, bet mēs nedaudz pazaudējāmies.”

Lēbs un Elena kopā deviņas reizes uzvarējuši pasaules rallija čempionātā, bet pēdējos gados startējuši rallijreida sacīkstēs, piecas reizes izejot uz starta Dakaras rallijā, kur 2017. gadā tika sasniegta otrā, bet 2019. gadā – trešā vieta. Tikmēr šī gada sacensības, kad pirmo reizi Dakarā tika izmantota elektroniskā stenogramma, Elenas un Lēba sadarbība izvērsās pavisam saspringta.

“Kopš rallijs tika pārcelts uz Saūda Arābiju, naktī pirms nākamā posma vairs nav iespēja iepazīties ar trasi caur papīra stenogrammu, ko iespējams pielabot,” skaidro Lēbs. “Tā vietā tagad tiek iedots planšetdators. Tas prasa ātru domāšanu, spēju analizēt un pasniegt informāciju. Tas ir ļoti sarežģīts uzdevums, un Danielam nebija iespēja tam sagatavoties. Navigācija kļuvusi tik izsmalcināta, ka, nepieciešama ļoti profesionāla pieeja, lai varētu turpināt attīstīties un gūt panākumus.”

Lēbs gan cer, ka abi pēc notikušā spēs palikt draugi un varbūt pat vēl kopā piedalīsies rallija sacīkstēs.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool