Lēbs izsaka gatavību atgriezties WRC

13/04/2021 |

Foto: Bahrain Raid Xtreme

Deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs labprāt pievienotos “M-Sport Ford” komandai un atkal startētu pasaules rallija čempionātā, bet šobrīd gan pāragri spriest, vai šis scenārijs kļūs par īstenību.

Pēdējo pilno sezonu pasaules čempionātā Lēbs aizvadīja 2012. gadā, kad “Citroen” vienības sastāvā sasniedza savu devīto titulu, bet kopš tā laika piedalījies vien atsevišķos posmos. Iepriekšējos divus gadus viņš pārstāvēja “Hyundai” komandu, pērn piedaloties Montekarlo rallijā, kur finišēja sestais, un posmā Turcijā, kur kāpa uz pjedestāla trešā pakāpiena. Pēdējo uzvaru tikmēr francūzis izcīnīja 2018. gadā Spānijas rallijā kopā ar “Citroen”.

“Neesmu domājis par atgriešanos WRC, bet tas ir iespējams,” tagad saka 47 gadus vecais sportists. “Šogad man svarīgākais ir Dakaras rallijs un “Extreme E” čempionāts – tās ir divas galvenās programmas. Ja kāds man uzzvanītu, ja, piemēram, Malkolms Vilsons paprasītu man startēt rallijā un viņam mani vajadzētu, tad, kāpēc gan nē?”

Ņemot vērā, ka Lēbs pēdējos gados startē Dakaras rallijā, dalība viņa iemīļotajā Montekarlo rallijā nākamgad diez vai būtu iespējama, taču pilots atzīst: “Sezonā ir arī citi ralliji. Ja Malkolmam kādudien savajadzētos mani, ne pilnai vai pusei sezonas, kāpēc gan neatgriezties? Es nestartēšu Somijas rallijā, bet Turcijas posms pagājušajā gadā man sagādāja labas atmiņas.”

Lēbs iepriekš nav startējis Vilsona vadītajā “M-Sport Ford” komandā, bet bija tuvu līgumam ar to 2005. gadā, kad apmeklēja rūpnīcu un aizvadīja testus.

“Toreiz diskusijas bija nopietnas, un ir jauki dzirdēt, ka viņš aizvien ir ieinteresēts,” atzīst Vilsons. “Mana prioritāte, protams, ir nokomplektēt komandas sastāvu pilnai sezonai, bet viņa kandidatūru noteikti izskatīsim kā variantu. Sebs ir viens no tiem, ar kuru vienmēr uzturu kontaktu.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool