WRC2 līderis Bertelli nākošgad cer startēt WRC klasē

Pasaules rallija čempionāta WRC2 ieskaites līderis Lorenco Bertelli ir apņēmības pilns 2015. gadā pirmo reizi pārstāvēt WRC klasi.

Itāļu pilots šogad ir viens no ātrākajiem un stabilākajiem braucējiem WRC2 čempionātā, tāpēc ne velti trīs posmus pirms sezonas beigām ar 3 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju ieņem pirmo vietu.

26 gadus vecais Bertelli jau šobrīd ir gatavs nākamajam solim un nākošsezon gatavojas startēt WRC.

“Šobrīd strādājam pie nākamā gada plāniem un es nedomāju, ka turpināšu startēt WRC2 čempionātā,” viņš saka. “Varētu būt, ka braukšu WRC klasē, iespējams pat pilnu sezonu. Uz doto brīdi izskatās, ka man ir labas izredzes aizvadīt ne mazāk kā pusi sezonas ar WRC mašīnu.”

Bertelli paziņojums varētu būt pārsteigums daudziem, jo sevišķi tāpēc, ka savu rallija pilota karjeru viņš sāka tikai 2010. gadā.

Šogad Bertelli startē ar “Ford Fiesta R5” automobili. Viņš piedalījies sešos WRC2 posmos, guvis uzvaru Sardīnijā, kā arī finišējis otrajā vietā Montekarlo un Meksikas rallijos.

“Šī ir mana pirmā nopietnā sezona WRC2 un neviens necerēja, ka es spēšu cīnīties par titulu,” viņš saka. “Arī es pats esmu nedaudz pārsteigts, taču esam parādījuši labu tempu, kad ar auto viss ir kārtībā. Skaidrs, ka nevarēšu sacensties ar vadošajiem WRC pilotiem, bet domāju, ka tas būs interesants piedzīvojums un mēģināšu uzstādīt labus rezultātus vismaz atsevišķos ātrumposmos.”

Bertelli nav lielas pieredzes ar WRC tehniku. Vienīgo reizi ar šīs klases mašīnu viņš startēja 2012. gada Moncas rallija šovā, kur finišēja 18. vietā.

WRC2 kopvērtējums pēc 10. posma:

1. Lorenzo Bertelli, 93
2. Yuriy Protasov, 90
3. Jari Ketomaa, 90
4. Nasser Al-Attiyah, 85
5. Ott Tänak, 78
6. Karl Kruuda, 74
7. Pontus Tidemand 40
8. Yazeed Al-Rajhi, 39
9. Max Rendina, 37
10. Nicolás Fuchs, 34

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *