Oficiāli prezentēts jaunais “Mitsubishi R5” rallija auto

“Rallyday” šova laikā Lielbritānijā oficiāli prezentēts jaunais “Mitsubishi R5” rallija automobilis, ko jau nākošgad varētu būt iespējams redzēt WRC2 čempionātā.

R5 klasei atbilstošā auto, kas būvēts uz “Mirage” modeļa bāzes, autors ir Tomass Vengs no “Ralliart Sweden” jeb “Mpart AB”.

Mašīna ir apgādāta ar 1620cc motora versiju no “Mitsubishi Evo X”, tai ir piecpakāpju pārnesumkārba un četru riteņu piedziņa.

“Šī auto izstrādē esam ieguldījuši lielas cerības,” saka projekta vadītājs Vengs. “Esam mēģinājuši auto saglabāt iespējami vienkāršu un efektīvu, izmantojot iespējami vairāk “Mitsubishi” rūpnīcā ražotās detaļas. Domāju, ka tas ļaus mums piedāvāt šo auto par konkurētspējīgu cenu.”

Vengs publiski nenosauc konkrētus skaitļus, taču apstiprina, ka jau šobrīd pasūtījumu apjoms divkārtīgi pārsniedz cerētos rezultātus.

“Mitsubishi R5” intensīvā testu programma sāksies oktobrī, bet jau nākamā gada sākumā ar to plānots piedalīties pirmajās sacensībās.

Šobrīd pasaules rallija čempionātā jau tiek izmantotas “Ford Fiesta”, “Citroen DS3” un “Peugeot 208 T16” R5 klases mašīnas, bet nākamgad pievienoties šim sarakstam cer “Skoda”, kas šobrīd aktīvi testē jauno “Fabia R5”.

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *