Vēl četri piloti pretendē uz 2014. gada Eiropas rallija čempiona titulu

Lai gan nevienam pēdējos posmos nav izdevies būtiski samazināt Eiropas rallija čempionāta līdera Esapekas Lapi pārsvaru, uz titulu divus posmus pirms sezonas beigām aizvien pretendē četri braucēji.

Oktobrī Šveicē notiks “Rallye International du Valais” sacensības, bet sezona noslēgsies novembrī Francijā, ar “Giru di Corsica-Tour de Corse”.

Šobrīd ar 123 punktiem līderis Eiropas čempionātā ir “Skoda Motorsport” pilots Esapeka Lapi no Somijas, bet viņa komandas biedrs Zeps Vīgands no Vācijas atpaliek 19 punktus. Pēc iepriekšējā posma Kiprā uz trešo vietu čempionātā pacēlās polis Kajetans Kajetanovičs no “Lotos Rally Team” un viņš Lapi zaudē 29 punktus. Savukārt jau 49 punktus atpaliek un tikai pavisam teorētiskas izredzes saglabā Kreigs Brīns. “Peugeot Rally Academy” pilots Kiprā varēja gūt vērtīgus punktus, jo Lapi un Vīgands šajā posmā nestartēja, taču tehniskas problēmas atkal lika vilties.

Kopumā iespējams gūt vēl 78 punktus, tādēļ neviens no pilotiem, zinot to, cik neprognozējams reizēm ir autosports, savas izredzes nevar norakstīt.

Pat Brīns cerības nav zaudējis: “Šogad mums vienkārši nav veiksmes, taču nekas mūs nespēs apturēt…”

Jāpiemin, ka viena titula liktenis jau ir izšķirts. “ERC Ladies Trophy” ieskaitē par 2014. gada Eiropas čempioni kļuvusi Jekaterina Stratjeva.

Eiropas čempionāta kopvērtējums pēc 9. posma:

1. Esapekka Lappi (FIN), 123
2. Sepp Wiegand (DEU), 104
3. Kajetan Kajetanowicz (POL), 94
4. Craig Breen (IRL), 74
5. Vaclav Pech (CZE), 63
6. Vasīlijs Grjazins (LVA), 53
7. Ott Tanak (EST),44
8. Bruno Magalhaes (POR),44
9. Robert Kubica (POL), 39
10. Robert Consani (ITA), 39

35. Jānis Vorobjovs (LVA), 10
70. Mārtiņs Svilis (LVA), 1

Info un foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *