WRC komandu sastāvi ir zināmi

Info: crash.net, wrc.com

Jau šo ceturtdien tiks dots starts jaunajai WRC sezonai, kura noteikti mūs pārsteigs ar daudziem interesantiem notikumiem. Lai arī vairums komandu saglabāja savu pilotu sastāvu, dažās komandās mēs redzēsim jaunas un sen neredzētas sejas.

BP-Ford Abu Dhabi World Rally Team

„Ford” komandu, kā jau zinām, pameta tās ilggadējais līderis Markuss Gronholms, kurš aktīvajam sportam ir teicis ardievas. Taču viņa vieta ilgi nepalika tukša, jo uzreiz tika noslēgts līgums ar nu jau bijušo ”Stobart” komandas braucēju Jari-Mati Latvalu. Somu sportists pagājušajā sezonā izcīnīja 30 punktus, kas beigās viņam deva astoto vietu čempionāta kopvērtējumā. Šogad pirmais numurs komandā būs Miko Hirvonens, kurš ir gatavs uzņemties līdera lomu. Kā atzīst pats pilots, tad veiksmes gadījumā, viņš var arī paspēkoties ar pašu Loebu.

„Ja sezona būs perfekta, tad domāju, ka varu arī izcīnīt titulu,” iesāk Hirvonens. „Es noteikti tiekšos uz to. Protams, būs grūti pārspēt Markusa rekordus, taču šos divus gadus, kamēr es braucu ar viņu kopā, esmu iemācījies ļoti daudz.”

Tāpat kā pagājušajā gadā, trešā pilota loma tiks uzticēta Kalidam Al Kasimam, no kura šogad komandas vadība cer sasniegt augstākus rezultātus.

Citroen Total World Rally Team

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad komandu pārstāvēs francūzis Sebastians Loebs un spānis Danijs Sordo. Pagājušajā gadā komanda ražotāju kausā palika otrajā vietā, kur tā par 28 punktiem atpalika no saviem sīvākajiem konkurentiem „Ford”. Saprotams, ka šogad pilotiem ir dots uzdevums izcīnīt uzvaru.

Ja paskatāmies uz pagājušo gadu, tad Loeba kontā bija astoņas uzvaras, trīs otrās un divas trešās vietas, bet komandas biedram Sordo nācās samierināties ar četrām otrajām un trīs trešajām vietām. Protams, Sordo grib izcīnīt uzvaras, taču tad viņam būs jābrauc ātrāk par savu komandas biedru. Sordo pagājušajā gadā kopvērtējumā izcīnīja stabilu ceturto vietu, jo no trešās vietas viņš atpalika par 34, bet ceturto apsteidza par 18 punktiem. Lai arī kā iesāksies šī sezona, skaidrs ir viens, ka tieši „Citroen” šogad būs galvenie pretendenti uz uzvaru gan pilotu, gan ražotāju ieskaitē.

Stobart VK M-Sport Ford Rally Team

„Stobart” komanda šogad palika bez sava vadošā pilota Jari-Mati Latvalas, kurš, kā zināms, šogad brauks „Ford”. Taču komanda ātri vien atrada aizstājēju, kur noslēdza līgumu ar atraktīvo itāļu rallija braucēju Džidži Galli. Itālis 2007.gadā bija nolēmis startēt vairākos rallijos, taču tad komandu pameta viens no galvenajiem sponsoriem un Galli piedalījās vairs tikai četros WRC posmos. Šajos posmos viņš izcīnīja piecus punktus.

Interesanti, ka Galli piedalīsies, un par punktiem cīnīsies visos sezonas posmos, kamēr Henings Solbergs par punktiem visos posmos necīnīsies. ”Viņš ir ļoti pieredzējis pilots, tāpēc ceram, ka viņa pieredze mums noderēs,” tā par Galli saka „Ford” komandas šefs Vilsons. ‘’Esmu ļoti lepns un laimīgs, ka tik augsta līmeņa komanda man atkal dod iespēju braukt pa pasaules rallija ceļiem,” saka Galli. „Es nevaru sagaidīt, kad varēšu jau braukt. Montekarlo rallijs tuvojas ar katru dienu, tāpēc tagad es pilnībā koncentrējos uz šo ralliju, lai varētu sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu.”

Subaru World Rally Team

Ar nepacietību tik gaidīts „Subaru” komandas starts, no kuras šogad tiek gaidītas uzvaras. Pagājušajā gadā „Subaru” komanda tikai divas reizes finišēja uz goda pjedestāla, un saprotams, ka komandas atbalstītāji no komandas šogad cer sagaidīt daudz labāku sniegumu. Arī pati komanda cer, ka visas neveiksmes ir palikušas pagājušajā sezonā, un, ka šogad viņiem izdosies uzvarēt un cīnīties par augstām vietām.

Veiksmīgākais no „Subaru” komandas pagājušajā gadā bija Solbergs, kurš izcīnīja 47 punktus, bet Kriss Atkinsons ar 31 punktu kopvērtējumā ierindojās septītajā vietā. „Protams, pagājušā sezona bija ļoti neveiksmīga,” saka komandas šefs Ričards Teilors. „Taču, ja paskatāmies no otras puses, tad mēs esam ļoti daudz mācījušies. Esmu pārliecināts, ka ar jauno mašīnu mēs cīnīsimies par uzvarām.”

Suzuki World Rally Team

Šogad WRC rallijā brauks viena jauna komanda – „Suzuki” Komandai mērķi ir augsti, tāpēc tika noslēgti līgumi ar diviem pilotiem – talantīgo Peru-Gunaru Andersonu un pieredzējušo Toniju Gardmeisteru. Komanda cer, ka jaunības un pieredzes apvienojums var dot vēlamo rezultātu.

„Andersons ir divkārtējais JWRC rallija uzvarētājs, kurš ir braucis gan ar „Suzuki Ignis Super 1600″, gan „Suzuki Swift Super 1600″ automašīnām, tāpēc arī viņam ir iekrāta pieredze ar „Suzuki”,” saka komandas prezidents Nabuhiro Tajima. „Ir patīkami strādāt ar jaunu komandu,” piebilst Gārdemeisters. „Uzskatu, ka „Suzuki” ir laba komanda, tāpēc esmu priecīgs, ka varēšu būt daļa no šī projekta. Esmu pārliecināts, ka mums būs lieliska nākotne.”

Jāatzīmē, ka somu pilots savas WRC karjerā ir aizvadījis jau 96 WRC rallijus, no kuriem sešas reizes ir kāpis uz goda pjedestāla, kā arī ir nopelnījis 118 punktus.

Munchi’s Ford World Rally Team

Kā pēdējā no rūpnīcas komandām ir „Munichi`s”, kura pagājušajā gadā ar izcīnītiem 14 punktiem ierindojās pēdējā vietā ražotāju kausā. Saprotams, ka komanda cer šogad uzlabot sniegumu, taču tas būs grūti izdarāms. Komandu arī šogad pārstāvēs divi argentīnieši – Federiks Vilagra un Luiss Peress Kompans. Komandas pirmais pilots Vilagra piedalīsies 10 posmos, bet otrs pilots Kompans vēl nevar justies droši par piedalīšanos 10 posmos, jo, iespējams, ka viņa vietā sezonas laikā var parādīties arī kāds cits pilots.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *