Somijas rallijs bez „Ouninpohjas”

Foto: rallye-info.com

Līdz jaunās sezonas sākumam ir atlikusi tikai viena nedēļa, taču jau tagad ir zināms, ka šogad Somijas rallijs būs bez slavenā un leģendārā „Ouninpohjas” ātrumposma.

Jā, lai cik arī tas skumīgi neizklausītos, 33 kilometrus garo ātrumposmu organizatori nolēma atcelt tikai un vienīgi drošību apsvērumu dēļ. Jau tā 2007.gadā organizatori lielo ātrumu dēļ samazināja trases garumu, kā arī izvietoja ātruma slāpētājus, taču tas vēlamo rezultātu nedeva, jo pagājušajā gadā Markusa Gronholma vidējais ātrums šajā garajā „Ouninpohjas” ātrumposmā bija 127 km/h. Arī līdzjutēju vidū šis bija ļoti iecienīts un apmeklēts ātrumposms, tāpēc arī organizatori negribēja riskēt, jo kāda pilota kļūda vai neveiksme lielā ātrumā var pārvērsties par traģēdiju.

„Ātrumposmu karte vēl nevar tikt publicēta detalizētāk, taču viens, ko varu pateikt uzreiz, ir tas, ka viens no pieprasītākajiem un populārākajiem ātrumposmiem pasaulē – „Ouninpohjas” ātrumposms, šogad Somijas rallija maršrutā nebūs,” saka rallija rīkotājdirektors Jarmo Mahonens. „Lai arī kā mēs centāmies kaut ko mainīt, drošības apsvērumu dēļ šis ātrumposms ir jāatceļ.”

Atgādināsim, ka šogad Somijas rallijs norisināsies no 31.jūlija līdz 3.augustam. Tāpat ir arī zināms, ka rallija centrs un servisa parks joprojām būs Juvaskulā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *