‘Toyota’ un ‘Hyundai’ komandas paziņo sastāvus 2023. gada WRC sezonai

Lapi Brīns

Foto: M-Sport

Pasaules rallija čempionāta vadošās rūpnīcu komandas “Toyota Gazoo Racing” un “Hyundai Motorsport” šodien oficiāli paziņoja savus sastāvus 2023. gada WRC sezonai. Abās komandās notikušas izmaiņas.

Lielākās pārmaiņas skārušas “Hyundai” nometni, kas nolīgusi divus jaunus pilotus. Kā iepriekš bija neoficiāli zināms, igauņu braucēja Ota Tanaka vietā nākamsezon startēs soms Esapeka Lapi, kurš šogad veica daļēju sezonu “Toyota” sastāvā. Otrs pastāvīgais “Hyundai” pilots arī nākamgad būs Tjerī Noivils, savukārt Danijs Sordo dalīs trešo mašīnu ar Kreigu Brīnu, kurš gadu pirms līguma termiņa beigām nesen šķīra sadarbību ar “M-Sport Ford”. Vēl nav zināms, kuros posmos brauks Sordo, kuros – Brīns.

“Hyundai” sastāvā nākamgad nestartēs Olivers Solbergs, par ko ziņojām jau iepriekš. Iespējams, viņš nākamo sezonu pavadīs “M-Sport Ford” rindās. Paredzams, ka ar šo vienību līgumu noslēgs arī Tanaks, kurš tajā startējis jau iepriekš.

“Toyota” rūpnīcas komandā uz pilnu slodzi turpinās startēt šī gada WRC čempions Kalle Rovanpera, kā arī Elfins Evanss, kam aizvadītā sezona neizvērsās pārāk sekmīga. Tā vietā, lai Lapi aizvietotu ar kādu citu braucēju, pie trešās mašīnas, ar ko varēs sacensties par ražotāju ieskaites punktiem, nākamgad ticis Takamoto Katsuta. Šāda iespēja viņam būs tajos posmos, kuros nestartēs Sebastjēns Ožjē. Arī nākamgad astoņkārtējais WRC čempions gatavojas piedalīties atsevišķās sacīkstēs.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *