Tanaks pirms Centrāleiropas rallija aizvadīs sacensības Austrijā

Foto: Vladislav Maschl

Igauņu autosportists Ots Tanaks, par kura nākotni šobrīd tiek daudz baumots, pirms oktobrī gaidāmā Centrāleiropas WRC posma aizvadīs nacionāla mēroga ralliju Austrijā.

Francijas izdevums “Autohebdo” ziņo, ka “M-Sport Ford” komandas pilots Tanaks ar “Rally1” mašīnu startēs “Alpe Adria” kausa izcīņas posmā “Herbst Rallye”, kas notiks 21. oktobrī. Sacensībās būs jāmēro astoņi ātrumposmi pa asfalta ceļiem. Tas būs nedēļu pirms pasaules čempionāta jaunā posma “Central European Rally”, kas notiks trīs valstu teritorijās – Vācijā, Čehijā un Austrijā.

Pēc aizvadītā WRC posma Grieķijā, kur Tanaks tehnisku problēmu dēļ nokavēja startu, saņēma sodu un finišēja ceturtais, sportists veltīja skarbus vārdus savai “Ford Puma Rally1” mašīnai. Šogad ar to viņš uzvarēja tikai ziemas posmā Zviedrijā un uz pjedestāla vēl kāpa Horvātijas asfalta rallijā, kur ierindojās otrajā vietā.

“Esmu diezgan drošs, ka ar šo mašīnu nevar uzvarēt,” viņš izteicies itervijā medijam “Delfi.ee”. “Šis gads to ir pierādījis. Grieķijas rallijs bija pirmais, kur piekare darbojās tā, kā tai vajadzētu darboties. Bija jūtams progress šajā ziņā. Viss pārējais ir sarežģīti.”

Somijas medijos šobrīd pamatā valda uzskats, ka Tanaks nākamajā sezonā atgriezīsies “Hyundai” sastāvā. Pats pilots neko konkrētu neatklāj, vien to, ka turpinās startēt.

“Plāns ir turpināt,” intervijā “rallit.fi” par nākamo WRC sezonu stāsta Tanaks. “Šobrīd vēl ir grūti pateikt, kas tieši būs. Daudz sarunu pagaidām nav bijušas. Ceru, ka drīz viss kļūs skaidrs. Pārrunas vienmēr tiek veiktas ar visiem. Komandas ir tikai dažas, un sarunās ir iesaistīti visi. Šobrīd daudz svarīgākas ir paša čempionāta problēmas. Organizatoriem kopā ar FIA būtu jāsāk domāt par kaut ko jaunu nākotnei. Šobrīd čempionāts nav tajā labākajā situācijā.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *