Tanaka komanda gatavo jaunu auto un uzstāda mērķi

Nākošmēnes gaidāmajā pasaules rallija čempionāta posmā Portugālē debitēs uzlabotais “Ford Fiesta RS WRC” modelis.

Lai gan uzlabotais auto izskatīsies tieši tāpat kā pašreizējā britu komandas “M-Sport” rallija mašīna, faktiski tā būs jauna par aptuveni 80%, jo galvenie uzlabojumi notikuši tieši zem virsbūves. Uzlabots ir 1.6 litru motors, tāpat mainīta radiatora novietojuma pozīcija, veikti uzlabojumi transmisijai, elektronikai, diferenciāļiem un pilveidotas citas svarīgas komponentes.

“Tās, iespējams, ir lielākās izmaiņas, ko esam veikuši savām mašīnām kopš sākām strādāt ar iepriekšējo “Focus” modeli,” skaidro komandas vadītājs Malkolms Vilsons. “Kad šajā nedēļā noslēgsim testus Kambrijā, ar jauno auto būs veikti aptuveni 5000 kilometri. Tas ir lielākais kilometru skaits, ko esam veikuši ar mašīnu pirms tās debijas rallija trasē. Tik daudz testus nebijām veikuši ne ar “Focus” un “Fiesta”, ne arī S2000 modeli.”

Ots Tanaks un Elfins Evanss ar šo auto no 21. līdz 22. maijam startēs Portugāles rallijā, kas būs pasaules čempionāta piektais posms. Sezonas ceturtajās sacīkstēs Argentīnā, kas notiks šomēnes, vēl tiks izmantots vecais “Fiesta RS WRC” modelis.

Pēc aizvadītiem trim posmiem Evanss ieņem piekto vietu, bet Tanaks ir tikai devītais, jo aizvadīja ļoti neveiksmīgu Montekarlo ralliju un trešo posmu Meksikā. Viņi abi pēdējos mēnešos veikuši daudz testus, lai pielāgotu jauno auto savām vajadzībām.

“Ots un Elfins kopā spēj strādāt ļoti labi un ir svarīgi, ka mūsu galvenie piloti ir apmierināti,” saka Vilsons. “Viņi ir bijuši klāt visos testos un atbalstījuši viens otru. Tādēļ ceram, ka jau ar pirmo rallija dienu mums būs labi regulējumi abām mašīnām.”

Vilsons par mērķi uzstādījis regulāru cīnīšanos par pjedestāliem sezonas otrajā pusē.

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *