ERC vēsturisko auto posmā Sanremo gandrīz uzvar bijušais F1 pilots

Itālijā aizvadīts Eiropas vēsturisko auto rallija čempionāta (“ERC Historic”) otrais posms. Par uzvarētāju “Sanremo Rally Storico 2015” sacensībās absolūtajā vērtējumā kļuva Mateo Musti, otro vietu ieguva bijušais F1 braucējs Eriks Komā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē triumfēja zviedrs Matss Mairsels.

Sanremo vēsturisko auto rallijs notika divas dienas – pirmajā bija jāveic pieci ātrumposmi, bet otrajā dienā vēl seši. Sacensības notika 30. reizi un tajās piedalījās 59 ekipāžas, ieskaitot tās, kas startēja tikai Itālijas vēsturisko mašīnu čempionāta otrā posma ieskaitē.

“Island Motorsport” komandas braucējs Mateo Musti, kurš cīņā devās ar “Porsche 911 RS” automobili, uzvarēja tikai vienā no 11 ātrumposmiem. Sākotnēji itālis atradās tikai astotajā vietā, bet pamazāk kāpa arvien augstāk un pirmās dienas pašā izskaņā kļuva pa rallija līderi, pozīciju noturot atlikušajā sacensību daļā.

“Pagājušajā gadā šo sacīksti izlaidu, bet uzvarēt tik grūtā rallijā kā Sanremo ir ļoti liels gandarījums,” saka Musti, kuram tā ir trešā uzvara vēsturisko auto sacīkstēs karjerā, bet pirmā Sanremo rallijā. “Man trūkst vārdu…”

Jāpiemin, ka šīs viņam bija pirmās autosacīkstes 2015. gadā un pirmās karjerā kopā ar stūrmani Frančesko Granatu.

Tikmēr Eriks Komā, kurš desviņdesmito gadu sākumā aizvadīja četras Formula 1 sezonas “Ligier” un “Larrousse” komandu sastāvā, pirmo dienu noslēdza ceturtajā vietā, bet ievērojami progresēja otrajā rallija dienā. Startējot ar “Lancia Stratos HF” spēkratu, spējis uzvarēt pēdējos četros ātrumposmos pēc kārtas, itālis palika tikai soļa attālumā no uzvaras, jo Musti finišā bija vien 2.9 sekundes priekšā. Pārējie zaudēja ievērojami.

Tiesa Musti un Komā startēja tikai Itālijas vēsturisko auto čempionāta ieskaitē. “ERC Historic” ieskaitē uzvaru guva kopumā trešajā vietā palikušais zviedrs Matss Mairsels ar “Tractive” komandas “Porsche 911 RS”. Tāpat kā pirmajā posmā “Rally Costa Brava 2015”, kas pirms vairākām nedēļām notika Spānijā, otro vietu “ERC Historic” ieskaitē izcīnīja itāļu braucējs, kurš startē ar segvārdu “Pedro”, bet trešajā vietā šoreiz itālis Karlo Marancana (“Porsche 911 SC”), kurš absolūtajā ieskaitē 12. vietā.

Jāpiemin, ka izstāšanos Sanremo vēsturisko auto rallijā piedzīvoja pirmā posma uzvarētājs “Lucky” (Luidži Batistoli), kā arī Kristians Jensens, kurš pirmajā posmā Spānijā guva trešo vietu.

Šogad kopumā gaidāmi vēl 13 posmi, viens no kuriem notiks arī Igaunijā, Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Estonia” ietvaros. Savukārt trešais “ERC Historic” posms “Historic Vltava Rallye 2015” notiks 24. un 25. aprīlī Čehijā.