Somijas ziemas rallijā “Arctic Lapland Rally” uzvar Tēmu Asunmā

Nedēļas nogalē ar ziemas sacensībām “Arctic Lapland Rally” startēja Somijas rallija čempionāta jaunā sezona. Uzvaru izcīnīja Tēmu Asunmā ar “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu.

Šoreiz rallijs risinājās krietni siltākos apstākļos nekā bija ierasts citus gadus, tomēr sacīkstes varēja notikt bez aizķeršanās. Divās dienās sportisti mēroja 11 ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja 230 kilometrus. Uz starta devās 102 ekipāžas. Tiesa gan, nestartēja pērnā gada Somijas čempionāta vadošās klases SM1 trīs labākie braucēji – čempions Miko Heikile, kā arī aiz viņa palikušie Emils Lindholms un igaunis Egons Kaurs.

Asunmā pagājušajā gadā kopvērtējumā izcīnīja ceturto vietu, taču pirms tam savā karjerā trīs reizes bijis SM1 klases čempions. Šajā rallijā viņš pirms tam bija uzvarējis 2017. gadā un vairākkārt finišējis otrajā vietā.

Sacensību pirmajā daļā dominēja Jari Hutunens, kurš uzvarēja četros no pirmajiem sešiem ātrumposmiem un bija iekrājis jau 12 sekunžu pārsvaru pār Asunmā. Septītajā dopā Hutunens piedzīvoja avāriju. Vadībā tobrīd nokļuva Juha Salo, bet pēc devītā ātrumposma līderpozīciju pārņēma Asunmā.

Ātrāko rezultātu Asunmā sasniedza tikai pēdējā ātrumposmā, kas bija ļoti izšķirošs, bet kopumā brauca ātri un stabili, desmit dopos iekļūstot pirmajā trijniekā un tikai vienreiz ieņemot ceturto vietu. Finišā Salo viņam zaudēja vien pusotru sekundi, bet trešās vietas ieguvējs Lauri Jona atpalika 1 minūti un 48 sekundes. Trīs labākās ekipāžas startēja ar “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnām.

Jāpiebilst, ka SM3 klasē pārliecinoši uzvarēja 17 gadus vecais Justuss Raikonens ar “Peugeot 208 Rally4” automašīnu. Viņš ir kādreizējās F1 superzvaigznes Kimi Raikonena brāļa Rami dēls. Jaunajam pilotam šī ir trešā sezona rallijā.