Par jauno ‘Hyundai’ komandas vadītāju kļūst F1 pieredzi guvušais Abitebūls

Foto: Hyundai Motorsport

Pasaules rallija čempionāta komanda “Hyundai Motorsport” šodien oficiāli paziņoja, ka par tās jauno vadītāju kļuvis iepriekš “Formulā 1” strādājušais francūzis Sirils Abitebūls.

Kopš 2021. gada decembrī par atkāpšanos no amata paziņoja Andreā Adamo, komanda bija jauna vadītāja meklējumos. Tikmēr vadītāja pienākumu izpildītāja lomu uzņēmās Žuljēns Monsets, kurš pirms tam bijadzinēju nodaļas boss.

Abitebūls savos 45 gados var lepoties ar vairākiem augstiem amatiem F1 čempionātā. No 2012. līdz 2014. gadam viņš bija “Caterham” komandas vadītājs, savukārt no 2017. līdz 2021. gadam vadīja “Renault” rūpnīcas vienību. Sadarbība tika šķirta pirms komanda tika pārsaukta “Alpine” vārdā. Kopš tā laika Abitebūls bijis motoru sporta padomnieks “Mecachrome” rūpnīcā, kas ražo un piegādā dzinējus “Formula 2” un “Formula 3” čempionātiem. Rallija disciplīnā viņš iepriekš nav strādājis.

“Hyundai” komanda kopš atgriešanās pasaules rallija čempionātā 2019. un 2020. gadā uzvarējusi komandu kopvērtējumā, bet neviens pilots tās sastāvā par čempionu individuālajā vērtējumā nav kļuvis. Pērn tika ieņemta otrā vieta startp komandām, bet pilotu kopvērtējumā Ots Tanaks ierindojās otrajā vietā, kamēr Tjerī Noivils bija trešais. Pa abiem viņi uzvarēja piecos posmos.

Šogad visos posmos “Hyundai” komandā startēs Noivils un jaunpienācējs Esapeka Lapi, kamēr trešo mašīnu dalīs Danijs Sordo un Kreigs Brīns. Šonedēļ komanda arī prezentēja 2023. gada uzlaboto “Hyundai i20 N Rally1 Hybrid” sacīkšu auto.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *