Šodien startē Spānijas WRC rallijs

Info: crash.net
Foto: rallye-info.com

Pēc piecu nedēļu garas pauzes šodien atsākas WRC rallijs, kurš norisināsies Spānijā. Pēdējos trīs gadus šeit uzvarējusi Loeba ekipāža, kura arī šogad rallija beigās cer kāpt uz augstākā pakāpiena.

Spānijas rallijs ir WRC sezonas 12. posms. Tas vienmēr bijis ļoti ātrs, jo asfalts te pārsvarā ir gluds. Piloti bieži vien šeit aizraujas ar iekšmalu „griešanu”, tādejādi trasē sametot smiltis un padarot to ļoti slidenu. Šī iemesla dēļ pilotiem dienas otrajā pusē, kad ātrumposmi tiks veikti atkārtoti, jābūt ļoti uzmanīgiem.

Šogad Spānijā pilotiem būs jāveic 18 ātrumposmi, no kuriem garākais solās būt septītais un desmitais posms – 38,27 kilometri. „Uzvara šajā rallijā nozīmētu to, ka mums būtu labas izredzes uzvarēt gan pilotu, gan ražotāju kausā,” saka čempionāta kopvērtējuma līderis Loebs. „Šis ir rallijs, kurš man tiešām patīk, tāpēc darīšu visu, lai uzvarētu un palielinātu savu atstarpi pār konkurentiem.”

Ieskaitot šo posmu, Loeba pārsvars pār tuvāko sekotāju Miko Hirvonenu ir astoņi punkti, tāpēc somu sportistam nepieciešama liela veiksme, lai cīnītos ar Loebu. „Izskatās, ka šis rallijs ar katru gadu paliek ātrāks un ātrāks,” saka somu sportists. „Mēs esam otrie gan pilotu ieskaitē, gan ražotāju kausā, tāpēc nepieciešams pārspēt Loebu. Tas būs grūti izdarāms, tāpēc šeit kļūdīties nevar.”

Kā otrs „Ford” komandas pilots šajā rallijā būs pieredzējušais Fransuā Duvāls, kurš, kā zināms, brauks Jari Mati Latvalas vietā, kurš savukārt devies uz „Stobart” komandu, lai uzkrātu pieredzi asfalta rallijos. „Šis nav mans mīļākais rallijs, jo ātrumposmi ir ātri un plaši. Taču tas neietekmē manu mērķi, kurš ir – goda pjedestāls.”

Kopumā uz starta izies 79 ekipāžas, no kurām 27 brauks ar WRC auto. Bez jau pieminētajiem pilotiem noteikti vēl jāatzīmē mājinieks Danijs Sordo, kurš arī noteikti cīnīsies par goda pjedestālu.

Pirms šodien paredzētā Spānijas rallija starta, piloti vakar aizvadīja Shakedown sacensības, kurās ātrāko laiku uzrādīja Sordo. Otrais palika Loebs, bet trešais Duvāls.

Shakedown sacensību rezultāti:

1.Dani Sordo (Citroën C4 WRC), 1:08.7
2.Sébastien Loeb (Citroën C4 WRC), 1:11.5
3.François Duval (Ford Focus RS WRC 2008), 1:11.9
4.Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC2008), 1:12.1
5.Petter Solberg (Subaru Impreza WRC2008), 1:12.1
6.Jari-Matti Latvala (Ford Focus RS WRC 2007), 1:12.9
7.Urmo Aava (Citroën C4 WRC), 1:12.9
8. Mads Ostberg(Subaru ImprezaWRC 2007), 1:13.1
9.Matthew Wilson (Ford Focus RS WRC 2007), 1:13.2
10.Mikko Hirvonen (Ford Focus RS WRC 2008), 1;13.3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *