Jaunzēlandē uzvar Loebs

Info: wrc.com
Foto: ewrc.com

Par WRC Jaunzēlandes rallija uzvarētāju vakar tika kronēts „Citroen” komandas braucējs Sebastians Loebs, kurš par 17 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Daniju Sordo.

Pēc pirmās dienas diezgan pārliecinošs līderis bija soms Miko Hirvonens, kurš par 27 sekundēm apsteidza Loebu. Otrajā rallija dienā Loebs sāka samazināt pārsvaru un pēc nobrauktiem otrās dienas trīs posmiem Hirvonena pārsvars bija tikai 6,8 sekundes. Arī turpinājumā Loebs deldēja pārsvaru, taču tad pienāca 13. ātrumposms, kurā daudz kas sagriezās kājām gaisā.

Pēc 12. ātrumposma līderis jau bija Loebs, taču tad franču sportists, lai rallija pēdējā dienā trasē nebūtu jādodas pirmajam, samazināja savu braukšanas ātrumu un pat dažas sekundes pastāvēja uz vietas, lai palaistu garām Miko Hirvonenu. Arī somu sportistam taktika bija līdzīga, kas, savukārt, pēc otrās dienas par rallija līderi izvirzīja Jari Mati Latvalu.

„Negribēju samazināt savu ātrumu, jo personīgi man tas neliekas labi, taču ko mēs varam darīt? Mans darbs ir uzvarēt, tāpēc daru tā, lai arī uzvarētu,” pēc rallija otrās dienas saka Loebs.

Pēdējā dienā pilotiem bija jāveic pieci posmi. Jau pirmajā posmā neveiksme piemeklēja Loebu, kurš ātrumposmā sagriezās un zaudēja vērtīgas sekundes. Nākamajos divos posmos Hirvonens apsteidza Latvalu, bet Loebs bija atkritis uz ceturto vietu, zaudējot abiem somu sportistiem un arī savam komandas biedram.

Tad nāca visai „Ford” komandai liktenīgais 17. ātrumposms. 3,3 kilometrus no starta Latvala ieskrēja akmenī un sasita savu automašīnu un bija spiests izstāties. Tikmēr Hirvonens pārsita riteni, bet vēlāk arī sagriezās, zaudēja 50 sekundes un kopvērtējumā no pirmās vietas atkrita uz trešo. „Šī ir viena no manām lielākajām neveiksmēm, taču tāds ir sports,” pēc finiša saka Hirvonens.

Uzvaru izcīnīja Loebs, kurš par 17 sekundēm apsteidza Sordo, bet par 41 sekundi – Hirvonenu.

Jaunzēlandes rallija rezultāti:
1. S. Loeb 3:59:18.9
2. D. Sordo +17.5
3. M. Hirvonen +41.5
4. P. Solberg +2:48.9
5. U. Aava +3:30.7
6. P. Andersson +7:37.4
7. T. Gardemeister +7:54.9
8. F. Villagra +8:35.0

Kopvērtējums:
1. S. Loeb 86
2. M. Hirvonen 78
3. D. Sordo 51
4. C. Atkinson 40
5. J. Latvala 34
6. P. Solberg 32
7. H. Solberg 22
8. G. Galli 17

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *