Jaunzēlandē pēc pirmās dienas ātrākais – Hirvonens

Info: wrc.com
Foto: rallye-info.com

Pēc pirmās WRC Jaunzēlandes rallija dienas par līderi kļuvis „Ford” komandas braucējs Miko Hirvonens, kurš par 27,8 sekundēm apsteidz „Citroen” komandas braucēju Sebastianu Loebu.

Jau pirmajā posmā aukstu dušu saņēma Loebs, kurš par mata tiesu izvairījās no avārijas. „Ātrumposms bija sarežģīts, taču esam laimīgi, ka pašās beigās neuzmetām kūleni. Ieskrējām dažos akmeņos, tāpēc jācer, ka ar mašīnu viss ir kārtībā,” pēc pirmā posma saka Loebs, kurš, līderim Latvalam zaudējot piecas sekundes, pirmajā posmā ierindojās trešajā vietā. Otrais palika Hirvonens. Neveiksmi piedzīvoja Henings Solbergs, kuram jau pašā startā pazuda stūres pastiprinātājs. Otrajā un trešajā posmā ātrākais jau bija Hirvonens, kurš kopvērtējumā savu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju Latvalu palielināja līdz piecām sekundēm. „Pagaidām viss ir kārtībā,” saka Hirvonens. „Braucu savā tempā.”

Pēc servisa parka piloti atkal devās veikt jau no rīta nobrauktos trīs posmus, un šoreiz pirmajos divos posmos ātrākais jau bija Loebs. Jāatzīmē, ka ceturtajā posmā avāriju piedzīvoja Kriss Atkinsons. Piloti devās uz sesto posmu, pirms kura Hirvonena pārsvars pār Loebu bija 0,7 sekundes, taču Loebs nevarēja iedarbināt savu „Citroen”. Trasē pirmais devās Hirvonens, pēc kura trīs minūtes arī Loebs, kurš uzrādīja ātrāko ātrumposma laiku. Par to, ka Loebs tehniskajā kontrolē ieradās trīs minūtes vēlāk nekā vajadzēja būt, tiesneši ekipāžai piešķīra 30 sekunžu sodu, un kopvērtējumā viņu tagad no Hirvonena šķir 27,8 sekundes. „Mēs startā izmēģinājām visu. Beigās jau stūmām mašīnu, un tad tā sāka strādāt. Šeit nav nekādas runas par taktikām.”

Tas nozīmē to, ka rīt trasē pirmais dosies Hirvonens, kurš, protams, par to nav īpaši priecīgs. „Izskatās, ka rīt trasē dosimies pirmie. Tas nebūs viegli, taču mēs braucam labā ritmā, tāpēc redzēsim, kas no tā visa iznāks.”

Jaunzēlandes rallija rezultāti pēc pirmās dienas:
M.Hirvonen 1:34:44.3
S.Loeb +27.8
D.Sordo +30.0
J.M.Latvala +30.1
F.Duval +1:27.9
U.Aava +2:01.3
P.Solberg +2:25.8
P.Andersson +2:50.5

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *