Šodien startē WRC Jaunzēlandes rallijs

Info: wrc.com
Foto: ewrc.cz

Īsi pēc pusnakts tiks dots starts Pasaules rallija čempionāta sezonas 11. posmam, kurš norisināsies Jaunzēlandē. Arī šogad cīņa par uzvaru solās būt sīva, jo Miko Hirvonens ir apņēmības pilns atgūt zaudētos punktus Sebastianam Loebam.

Īstie rallija fani noteikti atceras to drāmu, kas Jaunzēlandes rallijā risinājās pagājušajā gadā. Situācija bija līdzīga, jo par uzvaru cīnījās Markuss Gronholms un Loebs. Uzvaru rallijā izcīnīja Gronholms, kurš par 0,3 (!) sekundēm bija ātrāks par Loebu. Somu sportists apzinās, ka, lai saglabātu cerības uz čempiontitulu, šoreiz vajag izcīnīt tikai un vienīgi uzvaru. „Šis rallijs būs ļoti izšķirošs,” saka somu sportists. „Zinu, ka varu braukt daudz ātrāk, nekā pagājušajā gadā. Man patīk šie ātrumposmi, tāpēc uz šo ralliju raugos optimistiski un esmu gatavs cīņai ar Loebu.”

Arī Loebs negrasās padoties. „Man patīk šis rallijs jau kopš pirmās reizes, kad es šeit biju. Ātrumposmi te ir ātri un tehniski. No braukšanas viedokļa šis ir viens no maniem mīļākajiem rallijiem. Darīsim visu, lai nosargātu mūsu pārsvaru.”

Jaunzēlande viens no vecākajiem rallijiem, kam raksturīgs liels ātrums un skaistas ainavas. Daudz kas atkarīgs no laika apstākļiem, jo, ja līst, tad braukšana ir ļoti apgrūtināta un prognozēt rallija rezultātus praktiski nav iespējams.

Šogad braucējiem nāksies veikt 16 ātrumposmus, kas kopā sastādīs 354 kilometrus. Uz starta izies 65 ekipāžas, no kurām 14 brauks ar WRC tehniku. Atgādināsim, ka savainotā „Stobart” komandas braucēja Džidži Galli vietā brauks Fransuā Duvāls. Tāpat arī šajā posmā paralēli norisināsies PWRC, kur startēs gandrīz visi labākie N4 grupas braucēji.

Tā kā Jaunzēlande atrodas krietni atšķirīgā laika zonā, tad rallijs norisināsies, kad Latvijā būs nakts. Pirmais posms sāksies jau 18 minūtes pāri divpadsmitiem.

Shakedown sacensībās ātrākais bija Duvāls, kurš par 0,4 sekundēm apsteidza Jari Mati Latvalu. Trešo ātrāko rezultātu uzrādīja Peters Solbergs un Miko Hirvonens.

Jaunzēlandes Shakedown rezultāti:
1. F.Duval 2:26.0
2. J.M. Latvala, 2:26.4
3. P.Solberg, 2:26.7
3. M.Hirvonen, 2:26.7
5. D.Sordo, 2:27.2
6. S.Loeb 2:27.3
7. M.Wilson 2:27.4
8. H.Solberg 2:28.0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *