Sebastjans Ožjē kļūst par divkārtēju pasaules rallija čempionu

“Volkswagen” komandas pilots Sebastjans Ožjē svētdien kļuva par Spānijas posma uzvarētāju, tādā veidā posmu pirms sezonas beigām nodrošinot sev 2014. gada pasaules rallija čempiona titulu.

Šis bija vienīgais patiesais jauktā seguma rallijs sezonā, kur pirmā sacensību diena bija jāaizvada cīņā pa grants ceļiem, bet otrajā un trešajā dienā jāsacenšas uz asfalta. Titula nodrošināšanai Ožjē pietika ar finišēšanu priekšā savam komandas biedram Jari-Mati Latvalam, kurš šajās sacensībās izcīnīja otro vietu, zaudējot 11 sekundes.

Ožjē bija ieguvējs piektdien, kad trasē devās pirmais, kamēr citiem putekļainajos ceļos bija slikta redzamība. Lai gan Latvala pašā dienas izskaņā pacēlās uz otro vietu, tobrīd Ožjē bija atrāvies jau par 36 sekundēm. Sestdien Latvala spēja pietuvoties līdz 27 sekundēm, bet svētdien atstatumu samazināja vēl vairāk, uzvarot visos četros ātrumposmos. Tomēr ar to bija par maz.

Ožjē šis ir otrais WRC tituls pēc kārtas, taču sezona vēl nav galā, jo atlicis pēdējais posms, kas notiks Lielbritānijā.

Šajās sacensībās, sevišķi sestdien un svētdien, citi piloti nespēja turēties līdzi abiem “Volkswagen” braucējiem. Pašā sākumā ļoti ātrs bija Kriss Mīke, kurš uzvarēja otrajā ātrumposmā, tomēr tad “Citroen” pilots divreiz pārdūra riepu un izkrita no cīņas, jo līdzi bija tikai viens rezerves ritenis. Pēc tam 5 sekunžu atstatumā no Ožjē atradās Tjerī Noivils, tomēr arī “Hyundai” pārstāvi pievīla plīsusi riepa sestajā ātrumposmā.

Tā rezultātā sestdienas pirmajā pusē uz trešo pozīciju pacēlās Miko Hirvonens, kuram izdevās šo vietu nosargāt. “M-Sport” komandas pilotam tas ir tikai otrais pjedestāls šajā sezonā. Madss Ostbergs finišēja ceturtais, izcīnot svarīgus punktus “Citroen” komandai, bet Danijs Sordo ieguva piekto vietu. “Hyundai” pārstāvja cerības uz pjedestālu izgaisa, kad sestajā ātrumposmā nācās 30 sekundes gaidīt startā stūrmaņa kļūdas dēļ.

Sesto vietu izcīnīja Noivils, tomēr tikai pateicoties Andreasa Mikelsena 10 sekunžu sodam par novēlotu ierašanos uz pēdējā ātrumposma starta. “Volkswagen” trešajam pilotam šajā rallijā septītā vieta, lai gan pēc ceturtdienas vakarā veiktā pirmā ātrumposma un arī piektdienas rītā norvēģis vēl bija līderis. Tālāk rezultātu tabulā ierindojās Martins Prokops un Heidens Padons, kurš sākotnēji šajā rallijā izcīnīja savu pirmo WRC uzvaru ātrumposmā un pat atradās trešajā vietā, tomēr tad sabojāja auto un zaudēja 6 minūtes. Pirmo desmitnieku noslēdza WRC2 klases uzvarētājs Nasers Al-Atija.