Igaunis Sanders Pārns kļūst par “Fiesta Trophy” čempionu un nodrošina karjeru WRC2

Ar igauņu autosportista Sandera Pārna uzvaru kopvērtējumā noslēgusies 2014. gada “Drive Dmack Fiesta Trophy” čempionāta sezona.

Sezonas noslēguma posmā Spānijā, kas risinājās paralēli WRC sacensībām, Pārns finišēja piektajā vietā, gandrīz 8 minūtes aiz uzvarētāja, tomēr ar to pilnīgi pietika, lai kļūtu par čempionu. Uzvaru Spānijas rallijā “Drive Dmack Fiesta Trophy” ieskaitē guva mājinieks Nils Solanss, kurš par 2 minūtēm apsteidza britu Tomu Keivu, kamēr trešo vietu izcīnīja Šimons Kornickis no Polijas. Pārnam priekšā finišēja arī soms Makss Vatanens.

Pārns lielāko daļu darba paveica pirmajos trīs posmos Portugālē, Polijā un Somijā, kad guva uzvaras un pārliecinoši nostiprinājās vadībā kopvērtējumā. Vācijā viņš finišēja otrais, piekāpjoties Keivam, bet šis bija sezonas piektais posms, kurā Pārns pirmo reizi palika bez pjedestāla.

Pārna stūrmanis šosezon bija velsietis Džeimss Morgans.

“Tā ir neticama sajūta,” stāsta 22 gadus vecais Pārns. “Mēs ieradāmies uz šo ralliju apzinoties, ka nepieciešams finišēt, tādēļ bija ļoti grūti novērtēt tempu. Gribu pateikt lielu paldies savai ģimenei un atbalstītājiem Igaunijā. Mums ar stūrmani padevās lieliska sezona – spiedām grīdā, kad vien varējām un piebremzējām, kad tas bija nepieciešams. Iegūtā balva ir liels solis uz priekšu.”

Balva par uzvaru šajā čempionātā ir ļoti vērtīga – 2015. gada sezonā Pārns jau startēs WRC2 pasaules čempionātā, kur viņa rīcībā septiņos posmos būs “Ford Fiesta R5” automobilis.

Šogad “Drive Dmack Fiesta Trophy” čempionātā visi sportisti brauca ar “Ford Fiesta R2” sacīkšu mašīnām, kas aprīkotas ar 1.6 litru atmosfēriskajiem motoriem. Savukārt nākošgad tiek plānots izmantot “Fiesta” automobiļus, ko uz priekšu dzīs 1 litra “EcoBoost” turbo dzinēji. Savukārt dalībnieku skaitu tiek plānots palielināt no 12 līdz 16.