Sebastjana Lēba komanda tiek pie ekskluzīva līguma ar “Citroen”

Deviņkārtējā pasaules rallija čempiona Sebastjana Lēba komanda “Sebastien Loeb Racing” panākusi ekskluzīvu vienošanos ar “Citroen” rūpnīcu un 2015. gada sezonā debitēs pasaules salonautomobiļu čempionātā (WTCC).

Pats Lēbs turpinās startēt WTCC čempionātā “Citroen” rūpnīcas komandas sastāvā.

Šogad viņš piedzīvoja debiju šajā autošosejas čempionātā, sezonas laikā guva divas uzvaras, astoņus pjedestālus, bet kopvērtējuma tabulā ierindojās trešajā vietā, piekāpjoties tikai komandas biedriem Hosē Marijam Lopesam un Ivanam Mullēram.

Aizvadītajās brīvdienās Makao ielu trasē notika WTCC pēdējais posms, kur Lēbs guva divas sestās vietas.

Tikmēr nākamgad WTCC redzēsim ne tikai trīs rūpnīcas Citroen C-Elysee” automobiļus. Divas tādas pašas mašīnas izmantos arī “Sebastien Loeb Racing” komanda. Pats Lēbs tās sastāvā nebrauks un abus pilotus tiek solīts paziņot tuvāko nedēļu laikā.

“Sebastien Loeb Racing” pirmo sezonu autosacīkstēs aizvadīja 2012. gadā un kopš tā laika komanda startējusi dažāda veida šosejas sacensībās. Tā ir viena no vadošajām Francijas “Porsche Carrera Cup” čempionātā, kā arī guvusi uzvaras GT klases sacensībās Francijas čempionātā un FIA GT, un startējusi Lemānas 24 stundu braucienā, pārstāvot LMP2 prototipu klasi.

“Katru gadu mēs cenšamies spert soli uz priekšu,” saka Lēbs. “Panākt tāda mēroga sadarbību ar “Citroen” ir ļoti būtisks sasniegums. Mēs turpinām augt. Es personīgi nespēju iztēloties labāku scenāriju. Tas ir super, ka čempionātā, kurā braucu es pats, startēs arī mana komanda.”

Lai gan “Sebastien Loeb Racing” izdevies uzvarēt faktiski visos čempionātos, kur tā startējusi, pašlaik netiek atklāti mērķi 2015. gada WTCC sezonai. Zināms vien, ka rūpnīca arī šīs divas mašīnas apgādās ar jaunākajiem uzlabojumiem.

Šogad pierādījās, ka privātkomandas “Zengo” pilots Norberts Mičelizs, kas izmanto “Honda” mašīnu, spēja izcīnīt augstāku vietu kopvērtējumā (ceturto) nekā abi “Honda” rūpnīcas piloti Tjagu Monteiru un Gabriele Tarkvīnī (piektā un sestā vieta). Tādēļ ir pamats cerēt, ka arī “Sebastien Loeb Racing” varētu konkurēt ar trim rūpnīcas mašīnām. Šogad ātruma ziņā ar tām sacīkstēs sacensties bija ļoti grūti, bet kopvērtējumā – pat neiespējami.

Iespējams, viens no “Sebastien Loeb Racing” pilotiem būs ķīnietis Ma Kvings Hua, kas jau šogad atsevišķos posmos brauca “Citroen” rūpnīcas vienības sastāvā.

Info: altasrotacoes.com / fiawtcc.com
Foto: fiawtcc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *