Rovanpera “Rally Estonia” kļūst par jaunāko uzvarētāju WRC vēsturē

18/07/2021 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Somu autosportists Kalle Rovanpera šodien izcīnīja pirmo vietu pasaules rallija čempionāta septītajā posmā “Rally Estonia”, savos 20 gados kļūstot par visu laiku jaunāko uzvarētāju. Līdzšinējais rekords piederēja Jari-Mati Latvalam, kurš triumfēja 2008. gada Zviedrijas posmā, tobrīd būdams 22 gadus vecs.

Jau Igaunijas rallija sākumā vairāku plīsušu riepu dēļ bija spiests izstāties mājinieku favorīts Ots Tanaks, kurš sestdien atgriezās trasē, pēc tam ne reizi vien bija ātrākais atsevišķos ātrumposmos, taču par augstākajām pozīcijām sacensties vairs nevarēja. Jau piektdienas priekšpusdienā vadībā nokļuva “Toyota” komandu pārstāvošais Rovanpera, kādu laiku ar viņu konkurēt centās Kreigs Brīns, taču no “Hyundai” vienības braucēja līderis jau sestdien pamanījās ievērojami atrauties.

Svētdien sportisti veica pēdējos sešus ātrumposmus, kuru laikā cīņā par vadošajām vietām nekas nemainījās. Rovanpera finišā iebrauca ar minūtes pārsvaru pār Brīnu, savukārt Tjerī Noivils, par spīti desmit sekunžu sodam par novēlotu ierašanos laika kontrolē, ar 12 sekunžu pārsvaru uzveica pasaules čempionu Sebastjēnu Ožjē, izcīnot trešo vietu. Piektajā vietā ierindojās Elfins Evanss, sesto vietu ieņēma Tēmu Suninens, bet septītais šajā rallijā bija Pjērs-Luī Lubē.

WRC2 klasē neviens nespēja apturēt Andreasu Mikelsenu, kurš vadību pārņēma sestajā ātrumposmā un noturēja to līdz finišam. Lai gan sākotnējais līderis Madss Ostbergs šodienas laikā nedaudz pietuvojās, līdz uzvarētājam viņam pietrūka 16 sekundes. Pēc tam, kad sestdien avarēja un izstājās Nikolajs Grjazins, kurš pirms tam bija trešais, pirmo trijnieku Igaunijas posmā noslēdza Marko Bulasija Vilkinsons, kuram sacīkšu otrajā daļā izdevās atrauties no Adrijēna Formū.

Krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kurš tikai ceturto reizi karjerā startēja pasaules čempionātā, absolūti dominēja WRC3 klasē, vien pēdējā dienā braucot mazliet lēnākā tempā. Tomēr pēdējā ātrumposmā viņš piedzīvoja drāmu, līkumā pie salīdzinoši neliela ātruma apmetot pāris kūleņus. Par laimi, ekipāža spēja turpināt ceļu un jau iepriekš pārsvars pār tuvāko sekotāju Kajetanu Kajetanoviču bija graujošs, tādēļ uzvara tika izcīnīta. Kajetanovičs zaudēja vairāk par trim minūtēm, bet trešais, pēc tam kad sestdien avarēja Emils Lindholms un Egons Kaurs, šajā posmā bija Miko Heikile. Lukjaņuks Igaunijas rallijā bija ātrākais no visiem braucējiem, kas startēja ar “Rally2” mašīnām, pārspējot arī WRC2 uzvarētāju Mikelsenu, bet absolūtajā ieskaitē ieņemot astoto vietu.

JWRC klasē šodien tehniskas problēmas piemeklēja Mārtiņu Sesku un Renāru Franci. Ekipāža jau bija pacēlusies uz trešo vietu un tikai 1.6 sekundes atpalika no Džona Ārmstronga, kad stūres pastiprinātāja defekta dēļ 22. ātrumposmā zaudēja aptuveni 40 sekundes. Rezultātā viņi pēdējo ātrumposmu uzsāka nepilnas deviņas sekundes aiz trešajā vietā esošā Martina Koči, kurš pusass defekta dēļ izstājās, un rezultātā Seska ekipāža ralliju pabeidza ar trešo vietu savā klasē. Uzvarēja Sami Pajari, bet Ārmstrongam otrā vieta.

Pasaules rallija čempionāta astotais posms notiks pēc mēneša, kad no 13. līdz 15. augustam tiks aizvadītas asfalta sacīkstes “Ypres Rally Belgium”. Līdz sezonas beigām vēl pieci posmi.

“Rally Estonia” rezultāti:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota Yaris WRC 2:51:29.1
2. flag
Craig Breen
Hyundai i20 Coupe WRC +59.9
3. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 Coupe WRC +1:12.4
4. flag
Sébastien Ogier
Toyota Yaris WRC +1:24.0
5. flag
Elfyn Evans
Toyota Yaris WRC +2:07.1
6. flag
Teemu Suninen
Ford Fiesta WRC +7:07.3
7. flag
Pierre-Louis Loubet 
Hyundai i20 Coupe WRC +8:48.3
8. flag
Alexey Lukyanuk 
Škoda Fabia Rally2 evo +10:16.1
9. flag
Andreas Mikkelsen
Škoda Fabia Rally2 evo +10:29.9
10. flag
Mads Østberg
Citroën C3 Rally2 +10:46.6

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool