Grjazins avarē un nobloķē ceļu, Rovanpera tuvojas uzvarai

17/07/2021 |

Foto: Toyota Gazoo Racing

Pēc aizvadītajiem sestdienas ātrumposmiem pasaules rallija čempionāta posmā “Rally Estonia” pārliecinošā vadībā nostiprinājies “Toyota” pilots Kalle Rovanpera, kurš tuvojas savai pirmajai uzvarai. Tikmēr pamatīgu avāriju šodien piedzīvoja Nikolajs Grjazins, kurš pirms tam cīnījās par pjedestālu WRC2 ieskaitē.

Pēc piektdienas cīņām Rovanpera bija tikai astoņas sekundes priekšā Kreigam Brīnam, bet šodien sportisti Igaunijas dienvidos veica vēl deviņus ātrumposmus, aizvadot garāko no sacensību dienām.

Diena iesākās ar šo sacensību garāko ātrumposmu, kas sasniedza 23.5 kilometrus, un tajā ātrākais bija Rovanpera, kā rezultātā viņam izdevās pārsvaru pār Brīnu palielināt jau līdz 22 sekundēm. Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem, pēc kuriem sportisti devās uz servisa parku, līderis bija jau 35 sekundes priekšā “Hyundai” pārstāvim, bet dienas izskaņā Brīns atpaliek jau 50 sekundes. Rovanpera šodien uzvarēja tikai pirmajā ātrumposmā, vēlāk braucot bez lieka riska. Savukārt Brīns dienas noslēdzošajā, superspeciālajā ātrumposmā Tartu piedzīvoja bīstamu momentu, uztriecoties akmenim.

Tikmēr cīņā par trešo vietu Tjerī Noivilam izdevies attālināties no pasaules čempiona Sebastjēna Ožjē – dienas sākumā viņu starpā bija sešas sekundes, bet tagad – jau pusminūte. No līdera abi atpaliek ievērojami un, ja vien neatgadīsies kaut kas ārkārtējs, cīņā par uzvaru svētdien atlikušo sešu dopu laikā viņi nespēs iesaistīties.

13. ātrumposmā avāriju piedzīvoja Grjazina ekipāža, kas pirms tam ierindojās trešajā vietā WRC2 ieskaitē, tikai piecas sekundes atpaliekot no Madsa Ostberga. Pēc negadījuma uz jumta esošā mašīna bija nosprostojusi ceļu, tādēļ uz kādu laiku ralliju nācās apturēt. Līderis pēc šīs dienas ir Andreass Mikelsens, kuram 25 sekunžu pārsvars pār Ostbergu, bet uz trešo vietu pacēlies Marko Bulasija Vilkinsons, kurš priekšā esošajam konkurentam zaudē vien nepilnas divas sekundes. Turpat mazāk kā piecas sekundes aizmugurē seko Adrijēns Formū.

Aleksejs Lukjaņuks joprojām ir ātrākais no “Rally2” klases braucējiem, absolūtajā ieskaitē ieņemot astoto vietu un pārliecinoši dodas pretī uzvarai WRC3 ieskaitē, kur šodien viņam atkal izdevās sasniegt ātrākos laikus visos ātrumposmos. Otrajā vietā esošais Kajetans Kajetanovičs atpaliek jau gandrīz divas ar pusi minūtes, bet stabilā trešajā vietā tagad Miko Heikile. Pirms tam par trešo vietu cīnījās Emils Lindholms un igaunis Egons Kaurs, taču viņi 12. ātrumposmā piedzīvoja avārijas.

JWRC klasē Mārtiņš Sesks un Renārs Francis turpina braukt stabili un aizvien ierindojas ceturtajā pozīcijā, taču ar labām cerībām pakāpties augstā. Šodien viņu temps bija ļoti labs, visos ātrumposmos izdevās iekļūt pirmajā trijniekā, četras reizes arī uzvarēt. Vadībā esošais Sami Pajari gan krietni atrāvies, pārspējot Martinu Koči jau par 38 sekundēm, savukārt vien sekundi tālāk seko Džons Ārmstrongs, kuram savukārt vairs tikai piecas sekundes aizmugurē ir Seska ekipāža.

Sacensības noslēgsies svētdien, kad tiks veikti pēdējie seši ātrumposmi.

“Rally Estonia” rezultāti pēc 18. ātrumposma:

Vieta Valsts
Pilots
Auto Rezultāts
1. flag
Kalle Rovanperä
Toyota Yaris WRC 2:17:46.8
2. flag
Craig Breen
Hyundai i20 Coupe WRC +50.7
3. flag
Thierry Neuville
Hyundai i20 Coupe WRC +1:20.9
4. flag
Sébastien Ogier
Toyota Yaris WRC +1:38.8
5. flag
Elfyn Evans
Toyota Yaris WRC +2:02.2
6. flag
Teemu Suninen
Ford Fiesta WRC +6:14.3
7. flag
Pierre-Louis Loubet 
Hyundai i20 Coupe WRC +7:32.5
8. flag
Alexey Lukyanuk
Škoda Fabia Rally2 evo +8:15.9
9. flag
Andreas Mikkelsen
Škoda Fabia Rally2 evo +9:15.1
10. flag
Mads Østberg
Citroën C3 Rally2 +9:41.0

Visi rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool