Rovanpera izcīna uzvaru dramatiskajā Grieķijas WRC posmā

Foto: Toyota Gazoo Racing

“Toyota” komandas pilots Kalle Rovanpera svētdien nosargāja iegūto pārsvaru pasaules rallija čempionāta Grieķijas posmā, kļuva par sacensību uzvarētāju un spēra pretī plašu soli pretī otrajam WRC titulam pēc kārtas. 

Sacensību noslēdzošo dienu Rovanpera uzsāka ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru pār “Hyundai” pilotu Daniju Sordo. Līdz ar to pirmos divus šīs dienas dopus somu pilots veica piesardzīgi, taču atkal uzvarēja noslēdzošajā “Power Stage” ātrumposmā, iegūstot visus pieejamos papildus punktus. Sordo sacensības noslēdza trešais, jo priekšā viņam tika Elfins Evanss, nodrošinot “Toyota” vienībai dubultuzvaru.

Kā vēstījām, sestdien no pirmās pozīcijas izstājās Tjerī Noivils, kurš trāpīja dziļā bedrē un salauza stūres iekārtu. Pēc tam piekares problēmas radās Sebastjēnam Ožjē, un arī viņš izkrita no cīņas par uzvaru. Sportists finišu sasniedza, bet sacīja, ka, iespējams, iebraucis tajā pašā bedrē, kas neveiksmi atnesa Noivilam. Lai gan Ožjē dienas beigās bija ceturtais, viņam neizdevās sasniegt servisa parku, līdz ar ko tika fiksēta izstāšanās, rezultātam pieskaitītas desmit minūtes, kā arī vēl divu minūšu sods. Līdz ar to titulētas braucējs ralliju pabeidza vien desmitajā vietā.

Līdz ceturtajai vietai aizcīnījās Ots Tanaks, kurš jau piektdien saņēma 3 minūšu un 40 sekunžu sodu par novēlotu ierašanos uz starta ūdens sūkņa defekta dēļ, taču visādi citādi bija ātrs. Ne bez problēmām ralliju aizvadīja Esapeka Lapi un Takamoto Katsuta, ieņemot piekto un sesto vietu.

Lai gan WRC2 klasē sestdienas izskaņā vadību ar minimālu pārsvaru bija pārņēmis Andreass Mikelsens, pēc rezultātu korekcijas pirmo vietu tomēr ieņēma Gass Grīnsmits. Mikelsenam līdz ar to pirms pēdējiem trim dopiem bija 12 sekunžu deficīts, taču viņš to ātri vien dzēsa, tika priekšā sāncensim un uzvarēja ar desmit sekunžu pārsvaru. Trešajā vietā ierindojās Žoans Rosels, kurš pirms tam kādu laiku bija sacensību līderis.

Akropoles rallija pēdējo ātrumposmu apturēja pēc igauņu pilota Roberta Virvesa avārijas.

Neskatoties uz to, ka ekipāžai šis nebija tas veiksmīgākais rallijs, par pasaules čempionu junioru ieskaitē (JWRC) Grieķijā kļuvis brits Viljams Kreigtons.

Nākamais pasaules čempionāta posms no 28. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies Čīlē. Vēl līdz sezonas beigām atlikuši divi posmi, bet Rovanperas pārsvars kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju Evansu sasniedz 33 punktus. Noivils un Tanaks izredzes uzvarēt šī gada sezonas kopvērtējumā jau zaudējuši.

Rezultāti:

WRC kopvērtējums:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *