Pēc Noivila un Ožjē neveiksmēm Akropoles rallija vadībā Rovanpera

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Ar dramatiskiem pavērsieniem aizvadīta pasaules rallija čempionāta Grieķijas posma “EKO Acropolis Rally Greece” trešā diena. Vispirms no pirmās pozīcijas izstājās Tjerī Noivils, bet dienas noslēdzošajā ātrumposmā neveiksme piemeklēja arī vadībā nonākušo Sebastjēnu Ožjē. Rezultātā sacensību līderis tagad ir Kalle Rovanpera.

Noivils dienu uzsāka vien ar nepilnu trīs sekunžu pārsvaru pār Ožjē. Rīta pirmajā ātrumposmā Ožjē izdevās pārņemt vadību, taču jau SS8 sāncensis to atguva. Pēc desmitā dopa “Hyundai” pilota pārsvars pār “Toyota” nepilnas slodzes braucēju bija pieaudzis jau līdz desmit sekundēm. SS11 beļģu pilots trāpīja lielā bedrē, kā rezultātā sabojāja stūres iekārtu un bija spiests izstāties.

Ožjē pārņēma vadību, bet pirms dienas noslēdzošā, 12. ātrumposma atradās 12 sekundes priekšā komandas biedram Rovanperam. Pēdējie kilometri Ožjē veiksmi neatnesa, jo titulētais pilots sabojāja piekari un, lai gan finišu sasniedza, bija pazaudējis četras minūtes.

Rovanpera šodien bija ātrākais piecos no sešiem ātrumposmiem un tagad izvirzījies pārliecinošā līderpozīcijā. Sezonas līderis pirms rallija pēdējās dienas ir jau vairāk nekā divas minūtes priekšā vecmeistaram Danijam Sordo no “Hyundai” vienības. Sordo SS12 laikā pacēlās uz augšu par divām pozīcijām – Elfins Evanss bija viņam priekšā, bet tagad atkritis uz trešo vietu, zaudējot piecas sekundes. Daļu no devītā ātrumposma Evanss spiests veikt tikai ar elektrisko motoru, jo iekšdedzes dzinējs sāka pārkarst. Savukārt dienas priekšpēdējā dopā “Toyota” pilots arī saplēsa riepu. Neskatoties uz visu, viņš kopvērtējumā atrodas trešajā vietā, bet Ožjē noslīdējis uz ceturto, ievērojami atpaliekot no pirmā trijnieka.

Ots Tanaks piektdien par nokavētu ierašanos uz starta bija saņēmis 3 minūšu un 40 sekunžu sodu, bet šodien ievērojami pakāpies uz augšu pozīciju tabulā un pašlaik ir jau piektais.

Takamoto Katsuta SS11 pamanījās saplēst divas riepas un līdz ar to divreiz nācās apstāties. Esapeka Lapi zaudēja laiku dēļ problēmām ar ģeneratoru un transmisiju. Lapi tagad ir sestais, Katsuta – septītais.

Žoans Rosels bija līderis WRC2 klasē, kad SS10 pārsita riepu un atkrita uz trešo pozīciju, kamēr vadībā nonāca Gass Grīnsmits. Fantastisku sniegumu demonstrēja Andreass Mikelsens. Dienu viņš sāka vien 12. pozīcijā, bet uzvarēja visos šodienas ātrumposmos un pēc SS12 pārņēma vadību no Grīnsmita ar 0.4 sekunžu pārsvaru. Rosels drošā trešajā vietā, jau vairāk kā minūti aiz jaunā līdera.

Svētdien Grieķijas WRC posmā atlicis veikt noslēdzošos trīs ātrumposmus.

Rezultāti pēc SS12:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *