Noivils vadībā Grieķijas rallijā, Tanaks saņem vairāku minūšu sodu

Foto: wrc.com

Pasaules rallija čempionāta posmā Grieķijā pēc veiktiem piektdienas ātrumposmiem vadībā atrodas Tjerī Noivils, kuram nepilnu trīs sekunžu atstatumā seko Sebastjēns Ožjē. Tikmēr pagalam neveiksmīgi rallijs iesācies “M-Sport” komandas braucējiem, jo tehniskas problēmas piemeklēja gan Otu Tanaku, gan Pjēru-Luī Lubē.

Pēc piektdien Atēnās veiktā superspeciālā dopa, šodien sekoja vēl pieci ātrumposmi. Ceturtais no tiem tika apturēts pēc tam, kad braucienus bija veikušas “Rally1” ekipāžas. Iemesls – cilvēku stāvēšana neatļautā vietā. Kāds no līdzjutējiem bija izvēlējies īpaši bīstamu atrašanās vietu, vērojot un filmējot sacensības no grāvja, tieši līkuma iekšmalā.

Jau pirms piektdienas pirmā ātrumposma izstājās Pjērs-Luī Lubē, kurš tobrīd tā arī nespēja konstatēt savas “Ford Puma Rally1” mašīnas tehniskās problēmas cēloni. Tāpat ķibeles piemeklēja komandas otru pamatsastāva pilotu Otu Tanaku, kurš atradās ceturtajā pozīcijā, kad riepu maiņas zonā bija spiests darboties ap ūdens sūkni un nokavēja ierašanos uz starta. Par to viņam pienācās 3 minūšu un 40 sekunžu sods.

Ar ātrāko rezultātu SS2 vadību “EKO Acropolis Rally Greece” pārņēma “Hyundai” pilots Tjerī Noivils. Lai gan turpinājumā viņš nevienā no ātrumposmiem neuzvarēja, beļģu pilots ir līderis pēc šīs dienas. Pēc veiktiem sešiem dopiem “Toyota” braucējs Sebastjēns Ožjē, kurš aizvada nepilnu sezonu, atrodas viņam 2.8 sekundes aizmugurē.

Lai gan Grieķiju pēdējā laikā piemeklējušas spēcīgas lietavas, šodien braucēji aizvadīja sacensības sausā trasē. Tas bija traucēklis sezonas līderim Kallem Rovanperam, kurš trasē devās pirmais un cīnījās ar lieko grants kārtu. Dienas izskaņā viņš ir trešais, bet zaudē līderim jau 20 sekundes. Netālu seko Elfins Evanss un Esapeka Lapi, noslēdzot pirmo piecinieku.

WRC2 klasē vairāki braucēji neveiksmes piedzīvoja jau šodienas pirmajā ātrumposmā. Andreass Mikelsens pārsita riepu, Olvieram Solbergam nācās apstāties ar degvielas sūkņa problēmu, bet igaunis Georgs Linnamae piedzīvoja avāriju. Vadībā nonāca Adrijēns Furmo. Pirms dienas pēdējā ātrumposma viņš bija nepilnu sekundi priekšā tuvākajam sekotājam, taču SS6 bija spiests mainīt riepu un zaudēja vairāk par pusotru minūti. Vadību WRC2 klasē pārņēmis Žoans Rosels, kuram nepilnu septiņu sekunžu atstatumā seko Gass Grīnsmits. Turpat netālu arī Marko Bulasija un Sami Pajari.

Sestdien Grieķijas posmā jāveic seši ātrumposmi, bet svētdien – noslēdzošie trīs.

Rezultāti pēc SS6:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *