Latvala ar jauno ‘Toyota GR Yaris Rally2’ uzvar Hokaido rallijā, Kovalainens izcīna titulu

Pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadīts Japānas rallija čempionāta noslēdzošais posms “Rally Hokaido”, kurā uzvaru ar jauno “Toyota GR Yaris Rally2” automašīnu izcīnīja Jari-Mati Latvala. Tikmēr Heiki Kovalainens otro gadu pēc kārtas nodrošināja čempiona titulu.

Šobrīd aktīvi notiek “Toyota GR Yaris Rally2” mašīnas attīstīšanas darbi, pirms šis auto parādīsies pasaules čempionātā. Ar divām šādām mašīnām uz starta izgāja “Toyota Gazoo Racing WRT” rūpnīcas komanda – vienu pilotēja tās vadītājs Latvala, bet ar otru brauca WRC pilota Takamoto Katsutas 54 gadus vecais tēvs Norihiko Katsuta.

Sacensības notika Obihiro pilsētas apkaimē, Hokaido prefektūrā, pa grants ceļiem. Divās dienās sportisti mēroja 12 ātrumposmus ar kopējo garumu 117.2 kilometri.

Abi “Toyota” piloti finišēja pirmajās divās pozīcijās. Latvala bija ātrākais 11 ātrumposmos no 12 un finišā pārspēja Katsutu par 2 minūtēm un 16 sekundēm.

Trešajā vietā šajās sacensībās ierindojās kādreizējais F1 pilots Heiko Kovalainens, kurš līdz ar to otro gadu pēc kārtas kļuvis par Japānas rallija čempionu absolūtajā ieskaitē. Arī šogad viņš startēja ar “Škoda Fabia R5” automašīnu, piedalījās sešos posmos, bet uzvarēja četros no tiem, vienā izstājoties un tagad gūstot trešo vietu. Paralēli Kovalainens šosezon piedalās arī Somijas čempionātā.