Rīt startē Meksikas WRC rallijs

Info:crash.net
Foto: rallye-info.com – 2007 Rally Mexico Chris Atkinson & Glenn McNeall / Subaru Impreza (44S)

Jau rīt tiks dots starts Meksikas WRC rallijam – šogad pirmais grants rallijs. Pagājušajā gadā šeit nepārspēts palika „Citroen” komandas pilots Sebastiens Loebs, kurš noteikti centīsies uzvarēt atkal.

Šis rallijs ir ļoti smags pārbaudījums gan automašīnām, gan pašiem pilotiem, jo rallijs notiek augstu kalnos. Ir zināms tas, ka visiem automobiļiem dzinēju jauda Meksikā gandrīz samazinās par aptuveni 30 procentiem, jo rallija vieta atrodas gandrīz 3000 metrus virs jūras līmeņa. Arī laika apstākļi šeit mēdz būt dažādi un saulains laiks ātri var pārvērsties par lietainu.

Šogad pilotiem būs jānobrauc 20 ātrumposmi, kas, var teikt, būs gandrīz tādi paši kā bija pagājušajā gadā. Jāatzīmē, ka Meksikas rallijs izceļas ar to, ka visi ātrumposmi praktiski viens otram ir blakus, jo kopā pilotiem būs jāveic 830 kilometri (Zviedrijā tie bija 1440.08 kilometri), bet sacensību režīmā būs jānobrauc 354 kilometri. Katras dienas beigās pilotiem būs jāveic 2,21 kilometrus garš Superspeciālais ātrumposms. Startam šogad ir pieteikušās tikai 42 ekipāžas, no kurām 14 brauks ar WRC tehniku.

Pašlaik pēc aizvadītiem diviem posmiem līderis ir „Ford” komandas pilots Miko Hirvonens. „Es braukšu tik ātri, cik vien spēšu,” saka Hirvonens. „Pirmajam startēt nav tas pats labākais, tāpēc, ka trase vēl nebūs attīrīta. Meksikā labāk ir braukt tad, kad pāris ekipāžas jau ir nobraukušas un trase ir nedaudz attīrīta.”

Savādāka stratēģija pirms gaidāmā Meksikas rallija ir otram „Ford” komandas pilotam. „Man šeit nav tādas pieredzes kā citiem, tāpēc man būs jāsāk braukt nedaudz mierīgāk, nekā to es darīju Zviedrijā,” nedaudz noraizējies pirms gaidāmā starta ir Jari-Mati Latvala.

Pēc ilgāka laika trasē pirmais nedosies vairs „Citroen” komandas pilots Sebastiens Loebs, jo viņš kopvērtējumā pašlaik ir otrajā vietā.

„Kad tu pieļauj kļūdu un zaudē punktus, tad uz tevi izdara zināmu spiedienu,” uzskata Loebs. „Lai arī ātrumposmi būs smagi, mēs pagājušajā gadā šeit uzvarējām, tāpēc zinu, ka „Citroen C4 WRC” būs konkurētspējīgs. Sākšu šo ralliju piesardzīgi, jo kļūdas vairs nevaru pieļaut.”

Kā vienmēr optimistisks pirms gaidāmā rallija bija „Subaru” komandas pilots Peters Solbergs. „Mēs kādu laiku atpakaļ Meksikā esam uzvarējuši. Pa šo laiku esam atraduši pāris uzlabojumus, tāpēc mašīna būs noregulēta pareizi. Brauksim tik ātri, cik vien varēsim.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *