Mikelsenam kārtējais rekords

Info: rally-live.com
Foto: andreasmikkelsen.com

Jaunais un talantīgais Norvēģijas rallija pilots Andreas Mikelsens, kuram jūnijā apritēs tikai 19 gadi, vienas nedēļas laikā ir sasniedzis divus atzīstamus rekordus.

Vispirms viņš Zviedrijas WRC rallijā finišēja augstajā piektajā vietā, līdz ar to kļūstot par jaunāko pilotu WRC vēsturē, kurš ir izcīnījis punktus. Nepagāja ne nedēļa, kad viņš jau izcīnīja uzvaru Norvēģijas rallija čempionāta otrajā posmā. Šajā rallijā viņš pārspēja citu norvēģu rallija zvaigzni Madu Ostbergu.

Rallijs norisinājās netālu no Zviedrijas robežas, kur pavisam nesen tika aizvadīts WRC Zviedrijas rallijs. Kā saka aculiecinieki, tad starp šiem abiem pilotiem risinājās sīva un interesanta cīņa, kurā veiksmīgāks tomēr bija Mikelsens. Tāpat ir zināms, ka viens no Mikelsena labiem draugiem un padomdevējiem ir divkārtējais pasaules čempions WRC rallijā Markuss Gronholms.

Pirmajā Norvēģijas rallija čempionāta posmā „Mountain Rally” Mikelsens zaudēja Ostbergam, jo vienā no ātrumposmiem viņš pārsita automašīnas riteni, dēļ kā zaudēja daudz laika. Otrajā Norvēģijas rallija posmā neveiksme piemeklēja Ostbergu, kurš vienā no ātrumposmiem bija spiests mainīt riteni. Rezultātā Mikelsens izcīnīja pārliecinošu uzvaru, savu tuvāko sekotāju Andersu Grondālu (Subaru Impreza WRC) apsteidzot par vairāk nekā divām minūtēm.

Šajā otrajā posmā ceļus klāja gan ledus, gan sniegs, taču tas netraucēja 18 gadus vecajam Mikelsenam pārtraukt Ostberga deviņu (!) uzvaru sēriju šajā „KNA Rally Finnskog” rallijā. „Esmu apmierināts,” saka Mikelsens. „Vienmēr ir patīkami uzvarēt, tāpēc zinu, ka šo savu pirmo uzvaru nekad neaizmirsīšu. Šis bija lielisks rallijs ar teicamiem laika apstākļiem, burvīgiem skatītājiem un izdevušos dienu.”

Pašlaik Norvēģijas rallija čempionātā pēc aizvadītiem diviem posmiem pa 48 punktiem ir gan Mikelsenam, gan Ostbergam. Trešajā vietā ir Grondāls, kurš ir izcīnījis 46 punktus. Trešais posms tiks aizvadīts pirmajā martā, kad piloti brauks „Numedalsrally” rallijā.

Rallija „KNA Rally Finnskog” rezultāti:
1. Mikkelsen-Fløene Ford Focus WRC 1h03’03″3
2. Grøndal-Andersson Subaru Impreza WRC +2.10,3
3. Østberg-Unnerud Subaru Impreza WRC +2.57,3
4. Jonsson-Andersson Ford Escort WRC +3.20,2
5. Linnerud-Engen Skoda Fabia WRC +3.45,9
6. Andresen-Abrahamsen Peugeot 307 WRC +4.16,6
7. Kongsrud-Isdal Skoda Fabia WRC +4.25,4
8. Stenshorne-Andersen Mitsubishi Lancer +5.42,4
9. Selmer-Holmen Ford Focus WRC +5.47,3
10.Bieltvedt-Eilertsen Subaru Impreza Sti +6.03,9

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *