Latvala pārraksta vēsturi

Info: crash.net
Foto: ewrc.cz

Pēc nedēļas nogalē izcīnītas uzvaras Zviedrijas WRC rallijā, somu pilots Jari-Mati Latvala ir kļuvis par jaunāko sportistu, kuram izdevies uzvarēt kādā WRC posmā.

Zviedrijas WRC rallijs svētdien noslēdzās ar „Ford” komandas pilota Latvalas uzvaru. Otrais bija viņa komandas biedrs Miko Hirvonens, bet trešais „Stobart” komandas braucējs Džidži Gallī.

„Man pat sapņos nerādījās, ka es varētu uzvarēt,” saka Latvala. „Pēc neveiksmīgi iesākušās sezonas, nedomāju, ka jau šajā brīvdienās izcīnīšu uzvaru. Nevaru atrast piemērotus vārdus, lai raksturotu savas emocijas.”

Līdz šim jaunākais WRC rallija uzvarētājs bija Henrijs Toivonens, kurš būdams 24 gadus vecs, 1980.gadā uzvarēja „Lombard RAC” rallijā. „Toivonens man ir liela autoritāte, tāpēc es gribēju pārspēt viņa rekordu, jo tas man nozīmētu ļoti daudz. Visu nedēļas nogali jutos komfortabli un mašīna bija lieliska, tāpēc tagad ir iemesls, lai komanda to varētu nosvinēt.”

Lai arī Hirvonens pirms Zviedrijas rallija teica, ka, lai kopvērtējumā cīnītos ar Loebu, viņam šeit ir nepieciešama tikai uzvara, soms atzina, ka viņš bija bezspēcīgs. „Es uz šejieni atbraucu ar mērķi uzvarēt, taču jau piektdien sapratu, ka Latvala ir neapšaubāms favorīts. Viņš bija pārāk ātrs, tāpēc mēs vairs necentāmies viņu noķert un koncentrējāmies uz punktiem ražotāju ieskaitē. Līdz šim vēl kopvērtējumā neesmu bijis līderis, taču paredzu, ka šosezon mēs ar Latvalu vēl pacīnīsimies.”

Tāpat ļoti priecīgs bija „Stobart” komandas pilots Džidži Galli, kurš izcīnīja trešo vietu – „Tas ir neticami, ka šogad es jau stāvu uz goda pjedestāla. Pirms tam biju teicis, ka pirmajā posmā tikai apradīšu ar automašīnu, taču necerēju, ka jau otrajā kāpšu uz goda pjedestāla. Es gribu būt vēl ātrāks, taču man ir jāatceras, ka ir svarīgi finišēt un izcīnīt punktus.”

Protams, ka vispriecīgākais bija „Ford” komandas boss Malkolms Vilsons, jo uz goda pjedestāla stāvēja visi trīs „Ford” komandas pārstāvji. „Zviedrijā pirmā, otrā un trešā vieta – tas ir kā sapnis,” līksmo Vilsons. „Šis ir neticams rezultāts un lieliska nedēļas nogale. Esam lepni, ka mūsu komandā brauc jaunākais WRC rallija uzvarētājs. Es zināju, ka Latvala šogad uzvarēs, taču neticēju, ka viņam tas izdosies tik ātri. Tad kad Loebs avarēja, mēs nosūtījām ziņu Hirvonenam, un varēja redzēt, ka viņa ātrums uzreiz samazinājās, jo viņš par savu galveno konkurentu šeit uzskatīja Loebu, taču beigās izrādījās, ka Latvala arī tomēr ir vērā ņemams pretinieks.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *