Pēc pirmās dienas vadībā Latvala

Info: ewrc.cz
Foto: rallye-info.com

Vakar Meksikas rallijā tika aizvadīta pirmā diena, pēc kuras vadībā ir izvirzījies „Ford” komandas pilots Jari-Mati Latvala, kurš gandrīz par desmit sekundēm apsteidz otrā vietā esošo Sebastianu Loebu no „Citroen” komandas.

Pirmajā ātrumposmā nepārspēts palika „Ford” komandas pilots Jari-Mati Latvala, kurš par trīs sekundēm apsteidza „Subaru” komandas pilotu Krisu Atkinsonu. „Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs palika ceturtajā vietā, Latvalam zaudējot septiņas sekundes. Jau pirmajā ātrumposmā avāriju piedzīvoja „Citroen” komandas otrais pilots Danijs Sordo, kurš, iespējams, rīt startēs pēc Superrally sistēmas.

Otrajā posmā ātrākais jau bija Loebs, taču nekur tālu nebija pirmā ātrumposmā uzvarētājs Latvala, kurš Loebam zudēja 2,5 sekundes. Arī nākamajā ātrāks par visiem izrādījās Loebs, kurš par pussekundi apsteidza Latvalu, bet par 4,7 sekundēm – Heningu Solbergu. „Es nevaru pabraukt ātrāk, jo braucu tuvu maksimumam,” saka Loebs. „Ļoti labs sākums, taču otrajā ātrumposmā man bija dažas kļūdas, un es pazaudēju ritmu,” saka „Ford” komandas pilots Latvala.

Nākamajā ātrumposmā ātrāk par visiem nobrauca „Subaru” komandas pilots Peters Solbergs, kurš par gandrīz četrām sekundēm apsteidza Latvalu. Šis ātrumposmos liktenīgs izrādījās uzreiz vairākiem sportistiem, jo gan Gardmeisters, gan Džidži Galli bija spiesti izstāties. „Mūsu vienīgā problēma ir tāda, ka mēs esam otrajā vietā,” pēc ātrumposmā saka Loebs.

Piektajā atkal ātrākais izrādījās Latvala, par 2,3 sekundēm apsteidzot Loebu. Neveiksmīgs šis ātrumposms kļuva Hirvonenam, kurš pārsita riteni un šī posma uzvarētājam zaudēja 40 sekundes. Tas viņu kopvērtējumā no trešās vietas atmeta uz piekto.

Nākamajā atkal ātrāko laiku uzrādīja Latvala, tādejādi savu pārsvaru par otrās vietas ieguvēju Loebu palielinājot līdz 11 sekundēm. „Mēs nevaram pabraukt ātrāk. Vienkārši nezinu kāpēc,” noraizējies ir Loebs.

Pēdējie divi pirmās dienas ātrumposmi bija Superspecial, kur pirmajā ātrāko laiku uzrādīja Peters Solbergs, bet otrajā – Loebs.

Meksikas rallija rezultāti pēc pirmās dienas:

  • 1. J.-M. Latvala 1:23:38.6
  • 2. S.Loebs +9.6
  • 3. K.Atkinsons +22.3
  • 4. P.Solbergs +1:02.9
  • 5. M.Hirvonens +1:10.6
  • 6. H.Solbergs +2:43.6
  • 7. M.Vilsons +2:52.9
  • 8.F.Vilagra +5:30.0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *