Pirmajā Meksikas Superspeciālajā ātrumposmā ātrākais P.Solbergs

Info: wrc.com

Šonakt ar Superspeciālo ātrumposmu sākās WRC rallija čempionāta otrais posms – Meksikas rallijs. Pirmajā kilometru garajā posmā visātrākais bija norvēģis Peters Solbergs. Jāatzīmē, ka uz starta šajā rallijā izies tikai 25 ekipāžas.

”Sezonas pirmais grants rallijs – lūk, īstais sezonas sākums!,” tādus vārdus, ierodoties Meksikā, teica Sebastians Loebs. Kamēr daudzviet Eiropā vēl ir sniegs, tikmēr pasaules ātrākie rallija braucēji mērojuši vairākus tūkstošus kilometru, lai dotos uz silto un saulaino Meksiku, kur sāksies otrais WRC rallija posms. Pirms nepilna mēneša Zviedrijas WRC rallijā uzvarēja Miko Hirvonens, kurš atzīst, ka Meksikas rallija pirmā diena viņam būs īpaši smaga. “Būt rallija līderim citreiz nemaz nav tik labi, jo, piemēram, šoreiz man būs jāstartē pirmajam,” pirms rallija starta saka Miko Hirvonens. “Konkurentiem būs labāka starta pozīcija, tāpēc pirmā diena būs īpaši grūta.”

Jāpiekrīt jau vien ir Hirvonenam, jo, piemēram, pagājušajā gadā somu pilots pēc pirmās dienas, startējis no pirmās pozīcijas, līderim P.Solbergam, kurš startēja no devītās vietas, zaudēja pusotru minūti. Kā būs šoreiz, to rādīs laiks. Bez WRC klases braucējiem šajā rallijā startēs arī SWRC čempionāts, kurā uz starta izies piecas ekipāžas (no tām divas igauņu). Vakar piloti ar jaunajām mašīnām aizvadīja pirmos grants treniņus un tajos vislabāk veicās Sebastianam Ogēram, kurš par 0,2 sekundēm apsteidza Peteru Solbergu, bet par 1,2 sekundēm – Sebastianu Loebu.

Šonakt tika dots starts pirmajam superspeciālajam ātrumposmam, kura garums bija tikai viens kilometrs. Šis posms notika pa pilsētas ielām, kur pilotiem pat bija jāšķērso tunelis. Lai arī P.Solbergs tunelī pamanījās ar riteni aizķert sienu, tas viņam netraucēja beigās uzrādīt absolūti ātrāko laiku. 0,2 un 0,5 sekundes viņam beigās zaudēja attiecīgi Ogērs un Loebs. Kā pirmais neveiksminieks jāmin Kens Bloks, kura automašīnai pirms starta atklājās mehāniskas problēmas (saistītas ar elektroniku) un viņš pirmo posmu tā arī neveica. No SWRC klases braucējiem visātrākais bija Nasers Al-Atijahs, kurš, līderim zaudējot 3,5 sekundes, pēc pirmā posma ieņēma desmito vietu. 15.vietā ierindojās Ots Tanaks (+5.5), bet 18.vietā palika Karls Krūda (+8.8).

Šodien pēcpusdienā sāksies jau pirmie grants ātrumposmi. Kopā pirmajā dienā braucējiem būs jāveic 144 kilometri.