Meksikas rallijā uzvar Loebs, Tanaks trešais SWRC klasē

Info, foto: ewrc.cz

63. uzvaru WRC rallija karjerā izcīnījis franču rallija braucējs Sebastians Loebs, kurš par minūti un 38 sekundēm apsteidza otrajā vietā esošo Miko Hirvonenu no „Ford” vienības.

Rallija otrajā dienā pirmais trasē devās Ogērs, kurš posma uzvarētājam Sebastianam Loebam zaudēja tikai četras sekundes, taču ar to pietika, lai kopvērtējumā par jauno Meksikas WRC rallija līderi kļūtu Loebs. Otrās dienas pirmajā posmā avāriju piedzīvoja divi braucēji – Ots Tanaks un Deniss Kuipers. Nākamajos divos posmos ātrākais bija P.Solbergs, kamēr 13.posms liktenīgs bija krievu pilotam Jevgēņijam Novikovam, kurš, braucot ar apmēram 10 km/h lielu ātrumu, pamanījās pārsist automašīnas radiatoru. Pēc servisa parka nākamajā posmā atkal ātrākais bija P.Solbergs, kurš par sekundi apsteidza Jari Mati Latvalu. Tikmēr tehniskas problēmas pirms 15. posma starta piemeklēja Loeba automašīnu, kā rezultātā franču pilots beigās saņēma 50 sekunžu sodu un kopvērtējumā atkrita uz otro vietu. Līdz ar to pēc otrās dienas vadībā bija Ogērs, kuram desmit sekundes zaudēja Loebs, bet pusotru minūti – Hirvonens.

Rallija pēdējā dienā trasē pirmais atkal devās Ogērs, kurš distances vidū pieļāva kļūdu un avarēja. Par līderi kļuva Loebs, bet aiz viņa kopvērtējumā atradās Hirvonens un Latvala. Salīdzinoši lēns trešās dienas pirmajā posmā bija P.Solbergs, kurš atzina, ka taupot automašīnu pēdējam „Power Stage” ātrumposmam. Priekšpēdējā posmā ļoti ātrs bija Latvala, kurš Loebu apsteidza par deviņām sekundēm. Lai arī vietu izkārtojums pirms pēdējā posma praktiski jau bija zināms, visi vadošie braucēji „Power Stage” dopā ļoti vēlējās iegūt papildus punktus. Sākumā ātrs bija P.Solbergs, kurš, startējot trešais no beigām, kļuva par tā brīža līderi. Aiz viņa trasē devās Hirvonens, kuram izdevās pārspēt norvēģa uzrādīto laiku. Kā pēdējais trasē devās Loebs, taču viņš zaudēja Hirvonenam un somu pilots varēja līksmot, jo papildus nopelnītajiem punktiem par otro vietu viņš ieguva arī trīs punktus par uzvaru „Power Stage” posmā.

Līdz ar to Meksikas rallijā savu 63.uzvaru WRC rallija karjerā izcīnīja Loebs, aiz sevis atstājot Hirvonenu un Latvalu. SWRC klasē sākotnēji uzvarēja Nasers Al-Atijahs, taču vēlāk sportists tika diskvalificēts, jo viņa “Ford Fiesta S2000” automašīnai bija neatbilstoša degvielas ventilācijas sistēma. Līdz ar to trešo vietu, uzvarētājam Martinam Prokopam zaudējot 40 minūtes, izcīnīja igauņu pilots Ots Tanaks. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir Hirvonens, no kura par deviņiem punktiem atpaliek Loebs, bet 15 punkti mazāk – Latvalam.

Nākamais posms no 24. – 27. martam norisināsies Portugālē.

Meksikas rallija rezultāti

1.

S.Loebs

Citroën DS3 WRC

3:53:17.0

2.

M.Hirvonens

Ford Fiesta RS WRC

+1:38.4

3.

J.M.Latvala

Ford Fiesta RS WRC

+2:23.9

4.

P.Solbergs

Citroën DS3 WRC

+7:18.4

5.

M.Ostbergs

Ford Fiesta RS WRC

+8:43.5

6.

H.Solbergs

Ford Fiesta RS WRC

+9:50.0

7.

N.Al-Atijahs

Ford Fiesta S2000

+13:21.5

8.

M.Prokops

Ford Fiesta S2000

+13:35.0

9.

J.Hanninens

Škoda Fabia S2000

+14:48.7

10.

F.Vilagra

Ford Fiesta RS WRC

+48:17.2

11.

O.Tanaks

Ford Fiesta S2000

+53:42.8

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *