Par spīti daudzajām avārijām, Kubica plāno turpināt karjeru WRC

Par spīti tam, ka šogad nav izdevies sasniegt cerētos rezultātus un piedzīvots nepiedodami daudz avāriju, Roberts Kubica arī nākamgad visticamāk turpinās startēt pasaules rallija čempionātā.

WRC debijas sezonā Kubica punktos finišējis tikai trīs reizes, vislabāko rezultātu sasniedzot Argentīnas posmā, kur tika gūta sestā vieta. Tomēr lielākoties Kubica izcēlies ar labu ātrumu atsevišķos ātrumposmos un tam sekojošām neskaitāmām avārijām.

“Protams, man vēl ir ko mācīties, tāpēc vieglāk būtu palikt tepat,” stāsta Kubica. “Pieredzes nākošgad man būs vairāk un ceru, ka tās grūtās mācības, ko esmu guvis šajā sezonā, vairs neatkārtosies.”

Kubica, kurš pašlaik ieņem vien 15. vietu WRC kopvērtējumā, atzīst, ka apsvēris iespēju startēt autošosejas sacensībās, tomēr noliedz izskanējušās baumas par pievienošanos “Citroen” rūpnīcas komandai WTCC čempionātā.

“Kāpēc “Citroen”? Man vēl rallijā ir daudz ko mācīties! Šis ir sarežģīts sporta veids – nav iespējams visu iemācīties 12 mēnešu jeb 15 ralliju laikā,” saka bijušais F1 pilots.

Šobrīd Kubica pārstāv “M-Sport” komandu un nav noslēpums, ka viņa “Ford Fiesta RS WRC” tehniski nav no spēcīgākajām rallija mašīnām. Šobrīd gan vēl netiek prognozēts, ar kādu auto Kubica varētu braukt 2015. gada pasaules rallija čempionātā.

Uz doto brīdi tikai “Volkswagen” komanda ir apstiprinājusi savu sastāvu nākošajai sezonai, pagarinot līgumus ar Sebastjanu Ožjē, Jari-Mati Latvalu un Andreasu Mikelsenu.

Savukārt “Citroen” sastāvu gatavojas nosaukt novembra vidū, kad Lielbritānijā notiks WRC sezonas pēdējais posms. Komandas vadītājs Īvs Matons atklāj, ka sarakstā esot tuvu pie desmit pretendetiem, tostarp pašreizējie piloti Kriss Mīke un Madss Ostbergs. Lai gan nopietns pretendents uz vietu WRC komandā ir jauno braucēju attīstības programmas pilots Sebastjans Šardonē, viņš visos posmos visticamāk nestartēs.

“Franču rūpnīcai vienmēr bijis svarīgi, ka tās sastāvā brauc franču pilots,” saka Matons. “Tomēr ir nepieciešams tāds pilots, kurš spēs uzvarēt sacīkstēs. Nedomāju, ka šobrīd ir kāds francūzis, kas varētu pievienoties rūpnīcas komandai un gūt vajadzīgos punktus. Tas būtu pārāk liels slogs, likt jaunam franču pilotam aizvadīt pilnu WRC programmu.”

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *